Her şeye ‘RAĞMEN’ kadınlar var, yazan çizen kadınlar…

ajandakolik


Hayatta ‘ilkler’ önemlidir. İlk kayıp, ilk öpüşme, ilk affetme, ilk kavga, ilk mücadele, ilk unutuş… ‘Rağmen’, her şeye rağmen düşünen, yazan, çizen, biriktiren, toplayan, üreten, sürdüren, başlatan, bitiren, keşfeden, unutan, vazgeçen, bozan, yapan, kuran, inat eden, inşaa eden kadınların kitabı, dergisi, bir tür ‘bookazine’i.

Cuma günü satışa çıkan ‘Rağmen’de ‘kadın’ yazar ve çizerler bir araya gelip hayatlarındaki ‘ilkler’i öykülere, yazılara, resimlere nakşediyor. Kitabın çok önemli bir başka özelliğiyse telif gelirinin tüm yazar ve çizerler tarafından Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’na bağışlanması.

Kadın yazar ve çizerlerin bir araya geldiği Rağmen kitap dizisinin ‘İlkler’ sayısı Karakarga Yayınları’ndan çıktı. Hepimizin yaşamındaki ilklerden izler taşıyan bu ilk kitapta; Gaye Boralıoğlu, Oya Baydar, Figen Şakacı, Pelin Buzluk, Neslihan Önderoğlu, Şermin Yaşar, Ebru Ceylan, Aslı Alpar, Esmahan Akyol, Zeynep Selvili Çarmıklı, Birgül Özcan, Menekşe Toprak, Berrin Karakaş, Zehra Çelenk, Melike Şahin, Meltem Gürle, Defne Suman, Deniz Öztuhan, Ayşe Şahin Aksakal, Deniz Tekin, Çiğdem Aldatmaz, Müge İplikçi, Pınar Eğilmez, Gonca Özmen, Funda Şenol Cantek, Figen Alkaç, Çağnam Erkmen, Selcan Özgür, Güliz Arslan, Ezgi Altıner, Çimen Günay-Erkol, Ayşegül Kocabıçak, Seran Demiral, Şeyda Üzer, Kader Büyükbingöl ve Sinem Sal yazılarıyla yer alıyor.

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

'Caza Dokunan Eller' İstanbul'a geliyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 22 yıldır Garanti Bankası sponsorluğunda gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali, bir kez daha çağdaş müziğin en iyi ve en yeni örnekleriyle müzikseverlerle buluşacak. 29 Haziran-18 Temmuz tarihleri […]