banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Gezginfest Van 2019 için düşelim hadi yollara…


İlki geçtiğimiz yıl gerçekleşen Gezginfest Van, bu yıl 20-21-22 Haziran tarihleri arasında düzenleniyor. Festivalde yine kimler yok ki… Duman, Selda Bağcan, Ceza, Ezginin Günlüğü, Halil Sezai, Feridun Düzağaç, Redd, Hayko Cepkin, Can Bonomo, Mem Ararat, Oğuzhan Uğur, Dodan, Melek Mosso gibi isimler sahnede.

İlk defa 2018 yılında Van’ın Gevaş ilçesinde gerçekleşen ve üç gün boyunca 80 bin müzikseverin bir araya geldiği Doğu’nun ilk ve tek gençlik müzik festivali olma özelliğine sahip Gezginfest Van, bu yıl 20-21-22 Haziran tarihleri arasında yeniden gerçekleşiyor.

Çeşitli kurumlardan aldığı 4 ödül ile Türkiye’nin en iyi festivali seçilen Gezginfest Van, tarihi zenginliği, kültürel birikimi, ve doğal güzelliği göz kamaştıran bu efsunlu şehri tanıtmak, değerlerimize sahip çıkmak ve bölge ile ilgili ön yargıları kırmak için yola çıktı.

Gezgin Fest, Van Gölü kıyısında bulunan Gevaş Ada İskelesinde unutulmaz anlar yaşatacak.


DOĞU’NUN İLK MÜZİK FESTİVALİ 

Doğunun ilk müzik festivali olma özelliğini taşıyan GezginFest Van’da 20’ den fazla sanatçısıyla bu yıl da Türkiye’ nin en büyük line- up’larından birine ev sahipliği yapacak.

Bu yıl 20-21-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan Gezginfest Van’da Duman, Selda Bağcan, Ceza, Ezginin Günlüğü, Halil Sezai, Feridun Düzağaç, Redd, Hayko Cepkin, Can Bonomo, Mem Ararat, Oğuzhan Uğur, Dodan, Melek Mosso gibi isimler eğlencenin ve müziğinin zirve yapmasını sağlayacak.


Her günün sonunda sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden partilere ev sahipliği yapan festivalin dev sahnesinde müziğin sesi hiç kısılmayacak, adeta müzik şöleni yaşatacak.


Interrail Turkiye tarafından gerçekleştirilen proje, sosyal farkındalığı öne çıkarmakla birlikte, ülkenin her tarafından insanları festival alanında world müzik temasıyla yan yana getirecek. Aynı zamanda kendi bölgesinde uluslararası bir festival olma niteliğini de kazanan şölen, İran, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan gibi ülkelerden sanatçılar ile benzeri olmayan bir festival deneyimi yaşatacak.

Festival benzersiz coğrafyası ile de kendini gösterecek. Van gölü ekspresi treni ile yolculuk, Akdamar adası, Urartu tarihi ve muhteşem Van Kahvaltısı’yla, güzel bir doğu kültürü sentezi eğlenceyi festival alanından şehre taşıyacak; sosyal yaşam alanları, oyun parkları, kütüphaneler, engelli çocuklarımızın eğlenebileceği parkurlar, pati dostlarımız için eğlence alanları ise festival alanında festivalcileri karşılayacak sürprizlerle dolu olacak.

İnsanı ve doğayı seven, hayvan dostlarımıza şefkat gösteren, ‘‘mutluluk paylaştıkça güzeldir’’ felsefesini benimseyen ve binlerce insanı yan yana getirmeyi amaçlayan festival; huzur, mutluluk ve eğlence dolu 3 gün için katılımcılarını bekliyor.

You don't have permission to register
Follow us on Social Media