AjandaKolik Reklam

 

 

“Friends” müzikali mi dediniz? Karşınızda “Friendsical”!


Nasıl olacak bilmiyoruz ama olacak! O çok sevdiğimiz yılların komedi dizisi “Friends”, müzikallerin şaha kalktığı bu dönemde bu defa da müzikal olarak sahneye konuk oluyor. Elbette ki gözler dizinin as oyuncularını arıyor ama üzgünüz karşınızda onlar yok! Müzikal Friends’e sadece müzikal bir prodüksiyon olarak şans vermekte fayda var. İster istemez diziyle karşılaştıracağımız muhtemel ama bunu yaparsak da beğenmek pek mümkün görünmüyor. O yüzden önyargısız izlemekte fayda var. 

Müzikalin çıkış noktası elbette ki efanevi dizinin bu yıl 25. yılını kutluyor olması. Gösterildiği dönemde izlenme rekorları kıran “Friends”ten ilham alan parodi müzikali Friendsical, Piu Entertainment organizasyonuyla 7-12 Nisan tarihlerinde, toplam 8 gösteri için Uniq İstanbul’a konuk oluyor.

2019 Edinburgh Festival Fringe’de ilk gösterimi yapılan müzikal, büyük beğeni ile karşılandı ve bu yılın başından itibaren yoğun bir turne kapsamında tüm dünyada izleyici ile buluşmaya başladı.

Thomas Mitchells (Chandler) , Ally Retberg (Phoebe), Ewan Gillies (Ross), Alexandra Robinson (Rachel) Tanya Shields (Monica) ve Joshua Steel (Joey) karakterlerini oynadığı müzikalin yönetmenliğini de Miranda Larson üstleniyor.

Jennifer Aniston, Courtney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer

10 YILLIK SICACIK BİR SERÜVEN 

1994 yılında ilk defa ekranlara gelen “Friends”, 10 yıl boyunca kalplere ince ince sızıp gerçek arkadaşlığın sıcacık etkisini televizyondan izleyiciye geçirmeyi başarmıştı. 2004 yılında veda eden dizinin başrol oyuncuları Jennifer Aniston, Courtney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer hiç unutulmadı. Hatta arkadaşlıkları devam etmekte…

Müzikalin konusuna gelince… Elbette ki orijinalinden çok da bağımsız değil. Ross’un karısı onu başka bir kadın için terk ettiğinde, bir daha asla aşk bulamayacağından korkar. Ama sonra Rachel hayatına geri döner. Ve olaylar gelişir… Gelimeleri takip etmek için belki orada olmak ister ve diziyi yad edersiniz. Ah Friends ah! Ne çok izledik ne çok sevdik seni…

You don't have permission to register
Follow us on Social Media