banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

‘Eh’lik bir ters köşe film: Sevgili Komşum

sevgili-komşum

Bu zamanda Türk Sineması’nda gerçekten iyi işler bulmak çok zor. Favorimiz İspanyol Sineması olmakla beraber Türk filmlerine önyargıdan ziyade izleyip de sonunda hep “Olmamış” deme haklılığımız bizi bu hale getirdi, n’apalım!

10 gün önce vizyona giren ‘Sevgili Komşum’ içinse nötr bir fikir beyan edeceğiz ya, pozitif tarafın ağır bastığını da söylemeden geçmeyeceğiz. Ki eğer senaryo gerçekten özgünse, biraz daha karakterlerin ve meselenin altı doldurularak çok daha iyi bir film olabilirmiş.

Erkan Can’ın varlığı büyük hikmet lakin her karede de o yok ki! Karakter oyunculuğuna yine alkışlar gelsin mutlaka… 👏👏Ayşen Gruda’yı yıllar sonra izlemekse tam bir geçmişe ışınlanma hissi veriyor.

sevgilikomsum2

Neyse, vizyonda varlığını sürdürmeye devam eden ‘Sevgili Komşum’ dev ekranda üzerinizde daha etkili olabilir, belki. Orta boy bir LED ekranda bendeki etkisi “Eh.” Bunda başrollerden Sezin Akbaşoğlu’nun gala günü bize röportaj vereceği halde bizi üç saat bekletip gül yüzünü (!) göstermemesinin bir payı yok. Olsa söyleriz.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media