Bu akşam İş Kuleleri Salonu’nda Tindersticks ile buluşuyoruz

ajandakolik

Tindersticks yeni albümü ‘No Treasure But Hope’un dünya turnesi kapsamında bugün İstanbul’da… 

Beklenen gün geldi çattı! Yerimizi alıyoruz, hazırsanız Tindersticks konserine gidiyoruz.
Nottingham çıkışlı İngiliz grup, rock altyapılarını caz ve blues öğelerle birleştirerek kendine özgü bir tarz yaratan, önce Ansphalt Ribbons adı altında toplanan grup, 1992 yılında Alman yapımı bir kibrit kutusundan ilham alarak şimdiki adını aldı. Şarkı sözlerini şiirsel bir dille aktaran  bağımsız müziğin temsilcilerinden Tindersticks, 27 yıllık müzik kariyerinde aralarında “Curtains”, “Simple Pleasure”, “Falling Down a Mountain”, “The Something Rain” ve “The Waiting Room”un da bulunduğu 18 albüme, 25 single’a ve EP’ye imza attı.

Sadık bir hayran kitlesine sahip grup, müzik eleştirmenleri tarafından alternatif rock tarihinin en başarılı gruplarından biri olarak gösteriliyor.Stuart A. Staples’ın önderliğinde çalışmalarını sürdüren grup, Fransız yönetmen Claire Denis’in  “Trouble Every Day” (2001) ve “Nénette Et Boni”(1997) filmlerine yaptıkları müziklerle hem müzik hem de sinema dünyasına damga vurdu. Geçen yılın en çok konuşulan yapımlarından biri olan, ödüllü “High Life”ın soundtrackini de besteleyen Tindersticks, “No Treasure But Hope” adlı son albümünün dünya turnesi kapsamında 15 Şubat Cumartesi akşamı 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda sahne alacak.

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Haftanın çocuk kitapları: "Haydi Sarılalım" ve "Öykü Ağacı"

Arden Yayıncılık’tan çıkan “Haydi Sarılalım” sevgiyi ifade etmenin en güzel yollarından birini, sımsıcak bir sarılmanın değerini anlatıyor. “Öykü Ağacı” ise kitaplara, kütüphanelere, okuma aşkına şiirsel bir övgü… Her gün sımsıkı […]