banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Bon Jovi’den George Floyd için şarkı: “American Reckoning”


İlk gençlik yıllarımızın yakışıklısı, 80’lerin rock müziği denince akla gelen ilk isimlerden, Bon Jovi’nin kurucusu Jon Bon Jovi, neredeyse 60’ına merdiven dayarken bembeyaz olmuş saçlarıyla “Hey gidi yıllar” dedirtti! Şu iki fotoğrafa bakıp iç geçirdikten sonra artık habere geçebiliriz.

Kariyeri boyunca on bir stüdyo albümü, iki derleme albüm, bir akustik albüm ve bir de konser albümü yayınlayan, 90’larda MTV’nin gerçekleştirdiği MTV Unplugged serisine ilham kaynağı olan Bon Jovi’den albüm haberi geldi!

Geçtiğimiz günlerde “American Reckoning” isminde yeni bir şarkı çıkaran grubun solisti Jon Bon Jovi, bu şarkıyı polis tarafından öldürülen George Floyd’a ve tüm siyahilere adadı. Şarkı, Bon Jovi 2020 albümünde de yer alacak.

Bon Jovi’nin yazdığı sözler, yaşanan dramı açıkça ortaya koyuyor. “America’s on fire, there’s protests in the street.  Her conscience has been looted and her soul is under siege / Another mother’s crying as history repeats, I can’t breathe.”


Grubun web sitesinde şarkıyla ilgili olarak açıklama yapan şarkıcı, “American Reckoning’i tarihe tanıklık etmiş biri olarak yazdım. Bir sanatçıya verilmiş en büyük armağanın toplumu harekete geçiren sorunlar hakkında konuşmak için seslerini kullanma yeteneğinin olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

Bon Jovi 2020 albümünün sonbaharda müzikseverlerle buluşulacağı belirtiliyor. “American Reckoning”, grubun yeni albüm için tanıtımını yaptığı üçüncü şarkı. Geçtiğimiz yıl kasım ayında  “Unbroken” ve bu şubat ayında da “Limitless” şarkılarını duyurmuşlardı.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media