‘Biraz Cennet Biraz Cehennem’


Galeri Diani, 13 Nisan– 4 Mayıs tarihleri arasında son yılların figüratif resimde ki genç ve güçlü temsilcilerinden Feyzan Alasya’nın ‘Biraz Cennet Biraz Cehennem’ adlı sergisine ev sahipliği yapıyor…


Akıl işi mi bu? Ruh işi mi? Var mı? Yok mu? Ne anlatıyor?Yaptığı sadece, şimdi’ye ulaşmış olan benliği ve dünya sanatının içinde kaybolup biriktirdikleri ile kendisini tekrar tekrar inşaa etmek. Feyzan Alasya “Ressam için cevaplar çok da yoktur. O, cevapları daha sonraki yaptığı eserlerle bulabilir ancak… Ve o nedenle cevapları aramak biraz da seyircisine kalıyor.” diyerek resimlerinde sorduğu tüm sorulara cevaplar arıyor.


Serginin ismi olan ‘Biraz Cennet Biraz Cehennem’ başlığı, hayal, rüya, akıl ve ruh birlikteliği ile yaratılan sanatın tarifini verebilme çabasından çıkmış ve bu birlikteliği sağlayanın da insan olduğu açıkça Alasya’nın resimlerinde görülüyor.


Feyzan Alasya’nın ‘Biraz Cennet Biraz Cehennem’ sergisini, 13 Nisan Cumartesi – 4 Mayıs Cumartesi tarihleri arasında Galeri Diani’de ziyaret edebilirsiniz.

You don't have permission to register
Follow us on Social Media