banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

BBC Fırst’te iki yeni dizi: Top of The Lake ve Talkıng Heads

İngiliz drama kanalı BBC First, Kasım ayında ödüllü yapımlar Top of The Lake ve Talking Heads’i ekranlara getiriyor. Gelin oyuncu kadroları bir hayli iddialı olan dizilerin konularına birlikte göz atalım.

 

Top Of The Lake (2X6)

Elisabeth Moss, Gwendoline Christie ve Nicole Kidman’ın başrollerini paylaştığı, ödüllü yazar ve yönetmen Jane Campion’un Emmy ve Altın Küre ödülleri alan polisiye dizisi ikinci sezonu ile ekranlara geri dönüyor. Konusuysa kısaca şöyle: Dedektif Robin Griffin, Yeni Zelanda’da yaşadığı kenti sarsan şoke edici olaylardan beş yıl sonra Sidney’e geri dönmüştür ve hayatını yeniden kurmaya çalışmaktadır. Kimliği belirsiz Asyalı bir genç kızın cesedinin Bondi Sahili’ne vurmasını soruşturan Robin, kızın tek başına ölmediğini anlayana kadar katilin bulunma umudu yok gibidir. Bu arada yıllar önce bebekken evlatlık verdiği kızının hayali gözünün önünden hiç gitmeyen Robin, artık ergenlik çağına gelen kızının ailesine ulaşır. Öz annesi gibi tutkulu ve inatçı olan Mary, tehlikeli karizmaya sahip yaşlı bir adamla yaşadığı aşkın derinliklerinde kaybolmuştur. Anne sevgisiyle dolup taşan Robin, yardım almak istemeyen birine yardım etmeye çalışmanın ıstırabını keşfeder. Bu cinayet vakası onu şehrin suç bölgesine götürürken, hayal edebileceğinden çok daha fazla kendi yüreğinin sırlarına da yaklaştıracaktır. Dizinin iki bölümü birden 19 Kasım Perşembe günü saat 21:00’de BBC First’te seyircisiyle buluşacak.

Talking Heads (1X12)

Dünyaca ünlü İngiliz aktör ve yazar Alan Bennett’in ünlü monologlarını konu alan dramatik dizi ilk yayınlandığı 1988 yılında sonra seriye eklenen iki yeni hikaye ile izleyicilerle yeniden buluşmaya hazırlanıyor. Derlemeye eklenen yeni bölümde Jodie Comer, Martin Freeman ve Kristin Scott Thomas gibi oyuncular Bennett’in çalışmasına büyüleyici performanslarıyla hayat veriyor. Suçluluk, keder ve yalnızlık gibi evrensel temalara değinen Bennett’in usta monologları her döneme uyan, zamanın ötesinde bir nitelik taşıyor. Oyuncuların doğrudan kameraya konuştuğu son derece samimi bir drama deneyimi sunan dizi 28 Kasım Cumartesi saat 21:00’de BBC First’te ekranlara gelecek.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media