Anadolu yakasında çağdaş sanata yeni merkez: Ferda Art Platform


Ferda Art Platform, açılışını Artweeks@Akaretler ve Contemporary İstanbul’da yapıyor.

Yüksek Mimar Ferda Dedeoğlu tarafından, geçtiğimiz mayıs ayında kurulan Ferda Art Platform (FAP) İstanbul’da çağdaş sanat ortamını Nişantaşı, Beyoğlu, Karaköy üçgeninin ötesine Anadolu Yakasına sıçratmayı hedefliyor. Açılışını bu yıl Seydi Murat Koç solo sergisi ile Contemporary İstanbul’da yapacak olan FAP, fuarın da en genç katılımcısı. Ferda Art Platform Eylül ayında CI’19 dışında, Artweeks@Akaretler’de ve “Merkez Kayıyor” karma sergisi ile Suadiye’deki galeri mekanında da ziyaret edilebilir.

Contemporary İstanbul’da Seydi Murat Koç solo sergisi
Eylül ayında Türkiye ve dünya çağdaş sanatının en iyi örneklerini bir araya getiren, Türkiye’nin en önemli sanat olaylarından Contemporary İstanbul’da Ferda Art Platform Seydi Murat Koç solo sergisi ile yer alacak. Ferda Dedeoğlu fuarına ilişkin olarak Ferda Art Platform’un açılışımızı Contemporary İstanbul gibi değerli bir fuarda yapabilmenin gurur verici olduğunu belirtiyor ve fuara Seydi Murat Koç’un “İnsanlar Alemi” serisinden ilk defa görülecek işleri ile katılacaklarını, ekliyor. FAP, Contemporary İstanbul’un gerçekleşeceği Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’inde 12-15 Eylül arasında Booth B1-406’da ziyaret edilebilir.

Artweeks@Akaretler’de farklı jenerasyonlardan 15 isim ile yer alıyor
Ferda Art Platform 3 Eylül Salı günü başlayacak ve üç hafta boyunca yerli ve yabancı sanatçıların eserlerini Akaretler Sıraevler’de ağırlayacak olan Artweeks@Akaretler’de de yerini alıyor. Ferda Art Platform karmasında, 25 nolu binada; Ahmet Duru, Gizem Çeşmeci, Gülcan Şenyuvalı, Güler Güçlü, Horasan, May Parlar, Murat Germen, Seçil Erel, Seydi Murat Koç, Şahin Paksoy, Tulu Bayar, Kadriye İnal, Fatma Melek Atik, Furkan Payas, Mehmet İçöz gibi farklı jenerasyonlardan ve farklı disiplinlerden 15 isime ait 33 eseri izlemek mümkün olacak.

You don't have permission to register
Follow us on Social Media