Akbank Sanat’ta Uluslararası Caz Günü’nde kimler var?


Uluslararası Caz Günü’ne sayılı günler kala Akbank Sanat’ın da programı açıklandı. 

Akbank Sanat, 30 Nisan Uluslararası Caz Günü’nde Alman saksafoncu Angelika Niescier ile piyanist ve vokal Selen Gülün’ü ağırlıyor. Nisan ayında Akbank Sanat Caz Günleri’nde ise  Lorenzo de Finti Quartet 24 Nisan’da sahne alacak.


ULUSLARARASI CAZ GÜNÜ KONSERİ

30 Nisan 2019, Salı Saat : 20.00

ANGELIKA NIESCIER- SELEN GÜLÜN

Angelika Niescier, saksafon

Selen Gülün, piyano, vokal

Selen Gülün ve Angelika Niescier, Şevket Akıncı’nın Take the A.I.D Train projesi sırasında tanıştılar. Daha önce birbirlerinin hiç dinlememiş ve birbirlerini hiç tanımayan bu iki sanatçı arasında hemen müzikal  bir kıvılcım oluştu.  İki gün sonra Niescier, Gülün’ün Kadınlar Matinesi projesinde  konuk sanatçı olarak yer aldı.  Karşılıklı etkileşim ve çalma stilleri her iki müzisyen içinde ileriye dönük müzikal birlikteliğin vazgeçilmez olduğunun bir işaretiydi.  Uluslararası Caz Günü kapsamında bir araya gelecek müzisyenler, kendi orjinal bestelerinde cazın farklı yönlerini gösterecekler.


AKBANK SANAT CAZ GÜNLERİ KONSERİ

24 Nisan 2019, Çarşamba  Saat: 20.00

LORENZO DE FINTI QUARTET

“LOVE UNKNOWN”

Lorenzo De Finti, piyano

Matthias Spillmann, trompet

Stefano Dall’Ora, kontrbas

Marco Castiglioni, davul

Beş yaşında piyano öğrenip, on bir yaşında konserler vermeye başlayan Lorenzo de Finti; Milano Verdi Konservatuarı’nda eğitim gördükten sonra, Boston’daki ünlü Berklee College of Music’te Gil Goldstein ile çalıştı ve Eric Marienthal, Frank Gambale, Alex Acuña Ernestico Rodriguez, Frank Gambale, M.Abrams, The Harlem Gospel Singers gibi isimlerle iş birliği yaptı.

Basçı Stefano Dall’Ora; Lee Konitz, Astor Piazzolla, Richard Galliano ve Jan Garbarek’e eşlik etmiş olan usta bir müzisyen. Baterist  Marco Castiglioni uzun süre RAI Orchestra of Milan’ın önde gelen bir müzisyeni oldu. İsviçre’nin önde gelen trompetçilerinden Matthias Spillmann, kendi üçlüsü yanı sıra MATS-UP, Grünes Blatt, Im Wald, Woodlander gibi projelere sahip.

Lorenzo de Finti, piyano çalma ve piyanonun teknik özellikleri üzerine İtalya, İspanya, İsviçre ve Almanya’da masterclass’lar vermekte, Lugano’da Rete Due’deki kendi caz ve klasik müzik radyosunda önemi müzisyen ve müzikologlarla söyleşiler yapmakta.

You don't have permission to register
Follow us on Social Media