Zeytin ağaçlarıyla sanat: Oliva Yaşanmışlıkların Gölgesinde

Seramik Sanatçısı Berna Duman ve Ressam Solmaz Geçay Nerat’ın zeytin ağaçlarından yola çıkarak doğanın bütünlüğüne ve dengesine vurgu yapmak amacıyla oluşturdukları eserler 4 – 14 Mayıs 2019 tarihleri arasında Neta Art Galeri’de sergilenecek.

Doğanın bir bütünü olan zeytin ağaçları binlerce yıldır varlığını sürdürüyor. Geçmiş yıllarda, klasik mitolojide, kutsal kitaplarda, eski Mısır ve Yunan mitolojisinde karşımıza çıkan zeytin ağaçları, gıda başta olmak üzere sağlık ve kozmetik gibi birçok alanda insanlara fayda sunuyor.


Binlerce yıllık zeytin ağaçlarının kültürler boyunca bereket ve şifa kaynağı olduğunu ve bu şifa kaynağının doğadaki her canlıyı sevmekten ve korumaktan geçtiğini düşünen Seramik Sanatçısı Berna Duman ve Ressam Solmaz Geçay Nerat, eserlerinde özellikle kadın figürüne de yer veriyor. Doğanın da tıpkı kadınlar gibi enerjik, şefkat gösteren ve iyileştiren yönüne dikkat çeken Duman, eserlerinde sonsuz bir şekilde insanlara sunulan zeytin ağacının ve tüm doğanın bu şefkat ve ilgiye ihtiyacı olduğunu belirtiyor.

Berna Durmaz’ın ‘Oliva Yaşanmışlıkların Gölgesinde’ sergisini 4 – 14 Mayıs tarihleri arasında Neta Art Galeri’de ziyaret edebilirsiniz.

You don't have permission to register
Follow us on Social Media