#yasamakistiyorum

ajandakolik

Kadınlara ve kadın yazarlara verdiği destek ile dikkatleri üzerine çeken Tara Kitap, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları günü için anlamlı bir video yayınladı. Kadına şiddete ve kadın cinayetlerine verilen hafif cezalara ve ceza indirimlerine tepki gösteren video beğeni topladı.


Bir film şeridinde kadın fotoğraflarının gösterildiği videoda şerit bir kurşun sesiyle duruyor. Kadına şiddet vakalarında verilen ceza indirimlerine dikkat çeken video #yasamakistiyorum hashtagi ile son buluyor. Son dönemdeki kadın cinayetleri hakkında konuşan Tara Kitap Kurucusu Selcen Gür şunları kaydetti: “Bakanlığın açıkladığı rakamlara göre bu yıl 299 kadın cinayete kurban gitti. Bu sayı her geçen gün artıyor. 6284 sayılı kanunun ve İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmasını istiyoruz. Artık kadın cinayetlerinde cezaların hafifletilmesini istemiyoruz. Çünkü biz kadınlar olarak #yaşamakistiyoruz!


Hazırlanan video, Tara Kitap’ın sosyal medya hesaplarından izlenebiliyor.

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Renée Zellweger Judy Garland'ı oynuyor: 'Judy' filmi ilk defa İKSV Galaları'nda

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen İKSV Galaları’nda Renée Zellweger’in sinema ve sahnenin en büyük efsanelerinden Judy Garland’a hayat verdiği ‘Judy’, vizyona çıkışından önce, 19 Aralık Perşembe 21.30’da Cinemaximum City’s Nişantaşı’nda gösterilecek. Judy Garland’ın Londra’ya yerleştikten sonraki parlak olduğu kadar zorlayıcı ve tüketici son günlerini anlatan Judy’nin yönetmeni Rupert […]