banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Cazlardan caz beğen… Ve artık Urla Jazz Festivali de var!

Caz caz caz! Bu yaz caza doyamadık diyenleri sonbaharda da yepyeni bir caz festival karşılıyor. Hazırsanız duyurumuzu yapalım: Urla Jazz Festivali’ne sayılı günler kaldı. Ege’ye yolu düşenler, hadi kalkın, gidiyoruz! 

27-28-29 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan Urla Jazz Festivali, size Urla’nın dört bir yanında bulunma fırsatı sunuyor. Birbirinden değerli caz müzisyenlerinin bulunduğu festivalde, özel dinletiler, gerçekleştirilecek çeşitli etkinlikler ve atölyelerin yanında Urla’nın köklerinden gelen süprizler eşi benzeri olmayan anlar yaşatacak. Cazı hissetmek, cazın geçmişinde bir yol almak için Urla’da bir gezintiye de çıkabileceksiniz! İşte buna kadeh kaldırılır!

Urla’nın farklı bölgelerinde yapılması planlanan ve üç gün sürecek festivalde Erkan Oğur, Bülent Ortaçgil, Kerem Görsev, Birsen Tezer, Ricky Ford, Fatih Erkoç gibi müzisyenler ve gruplar bulunacak.

Urla’nın onlarca yıl öncesini soluğunuzda hissettiren havasıyla, kollarını sanata açmış insanlarıyla, bugünü geçmişle anıp anlamlandırarak, soluğumuza cazı katarak ve melodilerin kanatlarına takılarak unutulmayacak bir üç güne, caza bulanmış sonbahara, ruhunuzun müziğini duyacağınız bir caz festivaline hazır olun. Heyecanla beklenen festivalde, dinleyicileri bekleyen büyük sürprizlerden biri de, kulaklara alışılmışın dışında bir ziyafet sunacak ney-caz buluşması olacak. Urla’dan gelip geçen en iyi sanatçılarından olan ve en önemli ney ustalarından sayılan Neyzen Tevfik’e ithaf edilecek ‘Jazz in Urla’ eğlenceyi ve müziğin hazzını en iyi şekilde yaşatmayı hedefliyor.

Biz şimdiden heyecanlanmaya başladık bile… Hadi Urla’da cazla sazla,  neyle, sanatla buluşalım…

You don't have permission to register