Gedik Filarmoni Orkestrası sezonu açıyor


Geçtiğimiz Mayıs ayında kurulan Gedik Filarmoni Orkestrası, 2019 – 2020 konser sezonunu görkemli bir program ile Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda açıyor.

Çağdaş yeni eserlerin yazılması ve bu eserlerin uluslararası platformda duyurulması ilkesi ile yeni sezon için birçok eser siparişi veren Gedik Sanat, sezon açılış konserinde İBB Kültür AŞ ortaklığıyla 30 Ekim Çarşamba akşamı İstanbullu sanatseverlerin karşısında olacak.


LİSZT ÖDÜLÜ SAHİBİ PİYANİST NİNO GVETADZE U.C ERKİN PİYANO KONÇERTOSU ÇALIYOR

Michel Plasson, Yannick Nézet-Séguin, Michel Tabachnik, John Axelrod, Jaap van Zweden gibi şeflerle çalışmış olan Nino Gvetadze, Rotterdam, Brüksel, Varşova, Seul, Amsterdam, Münih, Berlin gibi dünyanın en önemli müzik merkezlerinde konserler vermiştir. Liszt Piyano Yarışmasında aldığı ödül sonrası adını müzik çevrelerine duyuran piyanist, yapmış olduğu birçok CD kaydı ile de müzik eleştirmenlerinden tam not almıştır. Naarden Uluslararası Piyano Festivalinin sanat yönetmenliğini de yürüten sanatçı 30 Ekim Akşamı Cumhuriyet Dönemi bestecilerinden Ulvi Cemal Erkin’in piyano konçertosunu Gedik Filarmoni Orkestrası eşliğinde yorumlayacak.

GEDİK SANATTAN BİR DÜNYA PRÖMİYERİ: “GEL”

Gedik Sanat siparişi üzerine besteci Onur Türkmen’in 14/15. yy Sufi şairi Nesimi’nin “Gel, Yanalım Ateş-i Aşka” ilahisinden esinlenerek “arınma” teması üzerine yazdığı eser konserin açılışında yer alıyor. Onur Türkmen, 8. Donizetti Klasik Müzik ödüllerinde “yılın bestecisi” seçilmişti. Eserle ilgili detayları merak eden sanatseverler için 28 Ekim akşamı Gedik Sanat’ta besteci ve eseri yorumlayacak Şef Cemi’i Can Deliorman’ın katılımıyla bir söyleşi düzenlenecek.

1001 GECE MASALLARINA YOLCULUK “ŞEHRAZAD”

Rus besteci Rimski – Korsakov’un 1888 yılında bestelemiş olduğu senfonik suit “Şehrazad” konserin ikinci yarısında yer alıyor. Bestecinin doğu renkleriyle işlenmiş senfonik süit formundaki eseri sadece ezgileriyle değil, ustaca bestelenmiş orkestrasyon yapısıyla da senfonik müzik repertuarında önemli bir yere sahiptir.


YENİLİKÇİ VE İDEALİST BİR ORKESTRA

Müzik direktörlüğünü ve orkestra şefliğini genç kuşağın en önemli isimlerinden Cemi’i Can Deliorman’ın yaptığı Gedik Filarmoni Orkestrası 2019 2020 konser sezonu boyunca İstanbul’un birçok farklı mekanında dinleyici ile buluşacak.

Gedik Filarmoni Orkestrası, nitelikli müzik amacı taşıyan, repertuar seçiminde stil, dönem ve içerik bütünlüğü bulunduran ve en önemlisi yüksek kalitede icra hedefine odaklanmış dinamik kadrosuyla ender karşılaşılabilecek yüksek bir enerji vaat ediyor.

GEDİK FİLARMONİ ORKESTRASI

“ Sezon Açılış Konseri “

30.10.2019

CRR (Cemal Reşit Rey) Konser Salonu 20:00

Cemi’i Can Deliorman, şef
Nino Gvetadze, piyano

Program:

Onur Türkmen, “Gel” (Dünya Prömiyeri)

Ulvi Cemal Erkin, Piyano Konçertosu

Nikolay Rimsky Korsakov, “Şehrazad” Senfonik Şiir

You don't have permission to register
Follow us on Social Media