“YOKSULLUĞUN İNCECİK MELANKOLİSİ PARASIZ YATILI 50 YAŞINDA” SÖYLEŞİSİ


Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, Türk Edebiyatının en büyük öykücülerinden Füruzan’ın ilk kitabı Parasız Yatılı’nın yayımlanışının 50’nci yılında akademisyenler Erkan Irmak ve Yalçın Armağan ile “Yoksulluğun ‘İncecik Melankolisi’: Parasız Yatılı 50 Yaşında” başlıklı çevrim içi bir söyleşi düzenliyor.

Türk öykücülüğünün köşe taşlarından biri olan ‘Parasız Yatılı’, ilk olarak Şubat 1971 senesinde Bilgi Yayınları etiketiyle ilk defa yayımlandı. Yayımlanır yayımlanmaz da “edebiyat olayı” olarak değerlendirildi. Geçen elli yılda defalarca böyle anılmaya devam etti, ediyor ve edecek de.. Artık Türkçenin klasiklerinden biri olarak kabul edilen kitap, bu yıl Füruzan’ın tüm eserlerini yayımlayan Yapı Kredi Yayınları tarafından özel bir baskıyla okurlarla buluştu.


18 Mayıs Salı günü saat 18.00’de Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın YouTube kanalında herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek olan “Yoksulluğun ‘İncecik Melankolisi’: Parasız Yatılı 50 Yaşında” başlıklı söyleşide Erkan Irmak ve Yalçın Armağan, Parasız Yatılı’yı hem edebiyat tarihi hem de metnin içeriği açısından ele alacak.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media