Yeni yılda sevdiklerinize Sidyma hediye edin


Yeni yıl hazırlıkları başlıyor. 2020 yılında yaşanan olaylar hem dünyayı hem de ülkemizi olumsuz yönde etkiledi. 2021 yılına girerken herkesin en büyük dileği ve umudu “sağlık”… Siz de sevdiklerinize yeni yılda sağlık dilemek isterseniz, içinde bulundurduğu yüksek polifenol oranıyla sağlığa olumlu faydaları bulunan Sidyma zeytin ekstresini hediye edebilirsiniz.

Adını Fethiye’deki antik kentten alan Sidyma, geliştirdiği yüksek polifenollü zeytin ekstresi ürünüyle sağlıklı yaşam tarzına yeni bir bakış açısı getiriyor. Sağlığımıza sunduğu olumlu katkılarla dikkat çeken polifenol, kanser, Alzheimer ve yüksek tansiyon gibi rahatsızlıkların önlenmesine destek olurken, kalp sağlığının korunmasına ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı oluyor. Ayrıca içinde bulundurduğu A, D, E ve K vitaminleri ile cildi besliyor ve sağlıklı bir görünüme kavuşturuyor.

Türkiye’nin en yüksek polifenollü zeytin ekstresi Sidyma, yeni yılda sevdiklerinize sağlık katıyor.

Sidyma Hakkında:

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Mayıs 2017 yılında kurulan Sidyma, bu bölgeye has zeytinlerden elde edilen, sağlık açısından çok değerli olduğu çeşitli klinik ve bilimsel araştırmalarla desteklenmiş yüksek polifenollü zeytin ekstresinin üretilmesini ve tüm dünyaya tanıtılmasını amaçlıyor.

Mucize olarak adlandırılan ve fenolik bileşenleri açısından son derece zengin olan, Güney Ege Bölgesi’nin Dilmit, Memecik ve Delice türü zeytinlerinden üretilen Sidyma, yüksek polifenollü zeytin ağaçlarının, bölgedeki yağış, rakım ve diğer benzer faktörler baz alınarak, doğal ortamlarından özen ile toplanılan zeytinlerden üretiyor. Polifenol, vitamin ve minerallere ve özel toplanma ve sıkım yöntemleriyle, yüksek polifenol içeriğinin kaybolmasına izin verilmeden zeytinlere 4 ila 6 saat içerisinde 17 derece veya altında soğuk sıkım işlemi uygulanıyor. Diğer üreticilerin üretim aşamasındaki, yemek ve salatalık zeytinyağı 4-8 kg zeytinden 1 litre oranında elde edilirken, Sidyma yağlarında 35-40 kg zeytinden 1 litre yüksek polifenol içeren zeytin ekstresi elde ediliyor. Sıkım sırasında kullanılan özel yöntemler sayesinde fenoller yağın içine hapsediliyor.

1430 mg/kg polifenol değerine sahip Sidyma, analiz raporunu dünyaca kabul gören ve akredite edilmiş Atina Üniversitesi’nden aldı. Benzer şekilde Sidyma’nın Dünya Zeytinyağı Konseyi’nce akredite, Aydın Ticaret Borsası Laboratuvarı onaylı 1006 mg/kg ve 1037 mg/kg ölçülerinde analiz raporları da bulunuyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media