AjandaKolik Reklam

 

 

TUDEM YAYINLARI BAHARDA ÇİÇEK AÇIYOR!

TUDEM Yayınları, 2023 baharını tazelenmiş umutlar ve yepyeni kitaplarla karşılıyor.

Mavi Zamanlar efsanesi 20 yıl sonra geri dönüyor…
Çocuk ve gençlik edebiyatımızın üretken kalemi Mavisel Yener’in, 2003 Tudem Edebiyat Birincilik Ödülü’ne değer görülen klasikleşmiş romanı Mavi Zamanlar’ın devamı niteliğindeki Gizli Geçitleri Bulmanın Yolları, bahar kataloğumuzun en çok ses getirecek yapıtlarından. Yüzbinlerce okura ulaşan Mavi Zamanlar’ın 20. yıldönümünü taçlandıracak bu devam romanı, okurları İzmir’de gerçekleşen bir deprem sonrasında tarihî saat kulesinin altında ortaya çıkan gizli bir geçide konuk ediyor ve gizeme eşlik edecek el yazması bir kitap eşliğinde heyecan verici bir serüvene çıkarıyor.

Merakla beklenen, yolu gözlenen kitaplar…
Aytül Akal’ın duyular, duygular ve farklılıkların zenginliğine vurgu yapan polisiye serisi ”Süper Çocuklar”ın beşinci cildi Harf Delisi, disleksili çocukların harflerle mücadelesine dikkat çekiyor. Miyase Sertbarut, Üç Kardeşin Kitabı‘yla okurları günlük tutma ve yazma konularında heveslendiriyor. Hanzade Servi külliyatında apayrı bir yerde duran ve yazarın ”bir romandan çok daha öte, bir yaşam felsefesi” olarak tanımladığı Yo-Yo, Hebele Hübele Mühendisi isimli yepyeni bir serüvenle geri dönüyor. Sinan Yaşar’ın ”yeni bir dünya” görüşünü sorguladığı ”Küçük Toplayıcı” serisinin ikinci halkası Küçük Toplayıcının Büyük Yolculuğu, zamanı ve mekânı esneten fantastik olaylar eşliğinde maceraya kaldığı yerden devam ediyor. Matematiğin gündelik hayatımızdaki yerine dikkat çeken çalışmalarıyla ünlenen Sümeyra Güzel ise son kitabı Saymadan Duramam ile bu kez de matematik dehası Tarçın’ın izinde çözülemeyen soruların peşine düşüyor.

Kataloğumuz dünya çocuklarının okuduğu kitaplarla renkleniyor!
Çeviri eserler koleksiyonumuz, bol ödüllü yazarların dünya çapında ses getiren kitaplarıyla iyice genişliyor. Frank Cottrell-Boyce, yeni romanı Süper Brokoli Çocuk‘ta, sıradan bir çocuğun süper kahramana dönüşmesini anlatırken içimizdeki gücü keşfetmemiz için bizleri yüreklendiriyor. Ben Davis, gerçek bir olaydan esinle yazdığı Çorba Dayanışması‘nda, daha yaşanabilir bir dünya için toplumsal duyarlılığın artırılması gerektiğini savunuyor. Louis Sachar, milyonlarca okuru peşinden sürükleyen ”Yamuk Okul” serisinin 3. kitabı çıktıktan tam 25 yıl sonra maceraya devam ediyor. İlk kez Türkçede yayımlanacak olan Yamuk Okul’da Kıyamet Kopuyor, 2023 baharının en çok beklenen kitapları arasında öne çıkıyor.

Okuma kültürüne katkı sunan çok özel koleksiyonlar…
Okuma güçlüğü yaşayan ve kitaplara mesafeli duran çocuklara okumayı sevdirmek için tasarladığımız ”SEN de OKU” koleksiyonu ve bir uzantısı olarak doğan ”SEN de OKU Klasikler” alt serisi de yeni eserlerle büyüyor. Michael Rosen, Akıllı Kızlar Devlere Karşı ile aklın ışığında yürümenin bizi her daim güçlü kılacağını vurguluyor. Katherine Woodfine’ın yazdığı Gül’ün Hayalindeki Elbise, hedeflere ulaşabilmek için azim ve kararlılığın önemine değiniyor. Lewis Carroll’ın yıllara meydan okuyan klasiği Alis Harikalar Diyarında’nın devamı Aynanın İçinden, Güzin Öztürk’ün lirik anlatımıyla yeniden okurların beğenisine sunuluyor. Okumayı henüz söken ya da hızlı okuma pratiği yapmak isteyen 1. ve 2. sınıf öğrencileri için hazırladığımız ”Küçük Yıldızlar-İlk Okuma Kitaplığı” koleksiyonumuz ise iyiden iyiye serpiliyor. Koleksiyona yeni eklenen Uzayda Bir Gün ve Sihirli Doğum Günü Macerası, çocukları heyecan dolu okumalara davet ediyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media