banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Pandemi günlerinde sanat etkinlikleri de bir başka!


Pandemi süreci, yediden yetmişe pek çok insanı yıpratmasının yanı sıra özellikle biz gençler için boğucu ve depresif oldu. Umuyoruz, normalleşme süreciyle yapılan etkinlikler ve konserler bir nebze de olsa kara bulutların dağılmasına ve içimizde umut fidanlarının sulanmasına sebep olacaktır.

Hazırlayan: Eylül Gökdemir
eylul_gokdemir@hotmail.com

Eğlenmeyi, dans etmeyi, tiyatroda can bulmayı, bağıra çağıra şarkı söylemeyi özleyen milyonlarca insan var. Siz de onlaran biri olmalısınız, eğer bu satırları okuyorsanız…
Bu ara ülke genelinde gidebileceğiniz bazı konser ve etkinlikleri, siz sanatsever Ajandakolik okurları için derledik.


ADAMLAR KONSERLERİ

Koca Yaşlı Şişko Dünya” şarkısı ile küçük büyük herkesin kalbini çalan, farklı tarzlarıyla ve kullandıkları çeşitli enstrümanlarla müzik piyasasını canlandıran Adamlar grubu, ağustos ayında 4 konserle sevenlerinin karşısına çıkıyor.

19 Ağustos’ta İzmir Arena’da, 22 Ağustos’ta Yenikapı Park Et Seyret konserinde yer alacak olan grup, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Antalya Açık Hava Tiyatrosu’nda ve son konserlerinde de 31 Ağustos’ta Denizli Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alacak.


MOR VE ÖTESİ KONSERİ

Yıllardır müzik piyasasında etkin rol oynayan, gerek rock performansıyla gerekse senfonik orkestrayla karşımıza çıkan ve yarattıkları müthiş harmoni ile sevenlerine doyulmaz anlar yaşatan Mor ve Ötesi, 24 Ağustos Pazartesi saat 21.15’te Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda seyirci karşısında olacak.


PİNHANİ KONSERLERİ

“Kavak Yelleri” dizisi ile hayatımıza giren ve duygu yüklü müzikleri ile adeta huzuru çağrıştıran Pinhani, 21 Ağustos’ta Yenikapı’da Park Et Seyret konserinde ve 26 Eylül günü Vadi İstanbul konserinde sevenleriyle buluşacak.

FATMA TURGUT KONSERLERİ

Model grubu ile birlikte yakaladığı ivmeyi solo kariyerinde de gösteren Türkiye’nin başarılı kadın vokallerinden Fatma Turgut, 15 Ağustos günü Hayal Kahvesi Aqua Florya’da Açık Hava Sahnesi’nde ve 21 Ağustos günü Divan Bodrum’da sahne alacak.

BİRSEN TEZER KONSERLERİ

Caz müziğin güçlü seslerinden Birsen Tezer 14-15 Ağustos tarihlerinde Bodrum Gümüşlük’te, 16 Ağustos’ta Akyaka Çınar Beach sahnesinde; 30 Ağustos’ta Kaş’ta yapılacak Caz Festivali’nde ve son olarak 9 Eylül tarihinde İstanbul Sultan Park’ta sahne alacak.

PERA KONSERLERİ

Rock müziğin son dönemde parlayan gruplarından Pera, 21 Ağustos’ta Adana Veranda Yüz On Bir sahnesinde, 22 Ağustos Hatay Mira Bar sahnesinde ve 16 Eylül’de Antalya Sponge Pub sahnesinde sevenleriyle buluşacak.

İSTANBUL PARK ET SEYRET KONSERLERİ

KerkiSolfej’in İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortak yürüttüğü bir çalışma olan Park Et Seyret konserleri, eğlence ihtiyacını biraz olsun dindirmeye uğraşırken bu küresel kriz döneminde virüsün yayılmasını neredeyse sıfıra indiren; arabaların içinde şarkılara eşlik edilen inovatif bir çalışma örneğidir.

14 Ağustos’ta Büyük Ev Ablukada ile açılış yapan Park Et Seyret konserleri önümüzdeki günlerde aşağıdaki isimlerle devam ediyor:

19 Ağustos – No22 Riders’ Inn Stage
21 Ağustos – Pinhani
22 Ağustos – Adamlar
23 Ağustos – Übü Hep Übü
26 Ağustos – Kalben
28 Ağustos – Senforock
29 Ağustos – Can Bonomo


BAŞKENTTE NELER VAR? 

Sanata, kültüre, müziğe önem veren şehirlerin başında gelen Ankara, Cermodern’de yapılan etkinliklerle sanatseverlere hoş anlar yaşatıyor.

** 18 Ağustos Açık Hava Film Gösterimi’nde Arizona Dreams izleyiciyle buluşurken 19 Ağustos’ta Kural Dışı filmi sunulacak. Açık hava film gösterimlerinde kontenjan 350 kişi ile sınırlıdır ve biletleri Biletix sitesinden 25 TL’ye temin edebilirsiniz. Film izlerken son zamanlarda vazgeçilmez aksesuarımız olan maskelerinizi çıkarmamanız gerekmektedir.

** 20 ve 23 Ağustos tarihlerinde Dance/ Performance: X sahne alacak.

** 21 Ağustos’ta ise başkentin enerjik gruplarından Watch Out performanslarını sergileyecek. Biletler Biletix’te 50 TL’den satışa sunuluyor. Sosyal mesafeye önem veren Cermodern’de seyircilerin ateşi ölçülüp dezenfektan kullanmaları isteniyor.

22 Ağustos’ta Bir Drag Queen müzikal tiyatrosu olan “Kırmızı Lamba” oyununun ilhamı yakın zamanda kaybettiğimiz Huysuz Virjin’den geliyor. Maske takmanın zorunlu olduğu gösteride sandalyeler arasında gerekli mesafelerin olacağı da belirtiliyor.

Cermodern’de yapılacak diğer etkinlikler için mekânın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

https://www.ajandakolik.com/korona-gunlerinde-en-cok-okunan-yazarlar-ve-en-cok-satan-kitaplar-hangileri/

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media