ÖTEKİNİN GÖZÜNDEN BAKAN “ÖTEKİ TARAFTAN” SERGİSİ PİNELO ART GALLERY’DE

 

Dr. Öğr. Üyesi Begüm Aylin Önder’in solo sergisi “Öteki Taraftan” 19 Mayıs’a kadar Pinelo Art Gallery’de ziyaretçilerini bekliyor.

Dr. Öğr. Üyesi Begüm Aylin Önder’in solo sergisi “Öteki Taraftan”, insanı dil, din, ırk ya da cinsel yönelim bağlamında etiketleyen, ötekileştiren ve ayrımcılığa neden olan her türlü söyleme odaklanıyor.

Odaklandığı konuların bir bölümünü tipografik etiketlerle temsil ederken, bir bölümü ise arttırılmış gerçeklikle dijitalleştiriyor. Sergiyi gezerken kullanılan mobil uygulama ile ziyaretçiler statik görsellerin daha fazlasını görme imkânı buluyor. Mekân ve zamanı kavramı ortadan kalkarken, ziyaretçiler ötekinin gözünden öteki tarafa bakıyor. Böylelikle de sergi, ziyaretçilerine gerçek ve gerçek üstü bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor.

Eşitlik teması üzerine kurgulanan ve Z kuşağı modellerin oluşturulduğu artırılmış gerçeklik ve teknoloji üzerinden geliştirilen, Dr. Öğr. Üyesi Begüm Aylin Önder’in solo sergisi “Öteki Taraftan” 19 Mayıs’a kadar Pinelo Art Gallery’de ziyaretçilerini bekliyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media