AjandaKolik Reklam

 

 

MELİKE ŞAHİN’İN İLK SOLO ALBÜMÜ “MERHEM” 26 ŞUBAT’TA YAYINDA

Fotoğraflar: Civan Özkanoğlu

Tutuşmuş Beraber, Deli Kan, Geri Ver gibi parçalarıyla tanıdığımız Melike Şahin, uzun zamandır merakla beklenen ilk solo albümü Merhem’i 26 Şubat’ta yayınlanıyor.

Son dönemin en güçlü yorumcularından biri olan Melike Şahin, prodüktörlüğünü ve sanat yönetmenliğini üstlendiği 10 şarkılık albümünde; Mabel Matiz, Sabi Saltiel, Uri Brauner Kinrot, Can Güngör, Emre Malikler, Elif Dikeç ve Dijf Sanders gibi başarılı müzisyenlerle çalıştı.

Albüm Kapağı: Oğuzcan Pelit (bacofalco)

Sanatçı Merhem’le bizi esrarengiz durakları olan bir yolculuğa davet ediyor. İçinde hem 70’lerden, hem özlediğimiz 90’lar ruhundan izler taşıyan albümün tüm şarkılarının sözlerinde Melike Şahin’in imzası var. Arabesk, pop, rock & roll ve elektronik müzik öğelerinin titizlikle harmanlandığı bu albümde sanatçı nostalji ile moderni aynı anda kucaklıyor. Bugüne dek alıştığımız Melike Şahin estetiğine; masalsı keyboardlar, kan kaynatan elektro bağlama ve yaylıların eklendiği albümü dinlerken, kendimizi adeta bir Yeşilçam gazinosunda buluyoruz. Sahnedeyse kalp kırıklarının üzerinde korkusuzca yürüyen, direnen ve umudunu asla yitirmeyen vakur bir kadın var. “Akdeniz arabesk pop” olarak tanımladığı bu deneyim, hem yorumculukta yeni keşiflerinden; hem de Safiye Ayla, Müzeyyen Senar, Selda Bağcan, Ümmü Gülsüm ve Fairouz gibi sanatçıya ilham olmuş ustalardan izler taşıyor.


Melike Şahin içimizdeki melankoliyi aynalayan sesi ve büyülü yorumculuğuyla, bizi kör kuyularımızın ucundaki güneşi farketmeye, bir iyileşme ihtimalini araştırmaya davet ediyor. Yaralarımızın üzerine örtülen adıyla müsemma bu albüm, ilhamını her şeye rağmen hayatta ve ayakta kalabilme niyetinden alıyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media