Kız çocuklarının eğitimi için Gülriz Sururi bebek


Biz bu bebekleri çok sevmiştik. Şimdi onlara bir de kardeş geldi! Hitit kraliçesi Puduhepa’nın yeni kız kardeşi bu defa sanat dünyasından. Eğer Puduhepa ve Kız Kardeşleri ile henüz tanışmadıysanız bu gurur kaynağı kadınların ilham verdiği bebeklere mutlaka göz atmanızı öneririz. Çünkü onlar sıradan birer oyuncak bebek değil. 

“Puduhepa ve Kız Kardeşleri”, bu topraklardan çıkmış gerçek kadın kahramanların hikâyelerinden ilham alan ve kız çocuklarının eğitimi için TOÇEV ile birlikte çalışan bir proje… “Puduhepa ve Kız Kardeşleri”, 2018’den bu yana 18 kız çocuğunun iki senelik eğitim masrafını karşılarken; Bartın’dan Bursa’ya, Karabük’ten İstanbul’a Türkiye’nin dört bir yanından 50’den fazla kadına da istihdam yarattı.

TOPLAMDA ÜÇ BEBEK OLDU 

Hitit kraliçesi Puduhepa’nın ilk kız kardeşi, NASA’da görev alan ilk Türk bilim kadını Dilhan Ege Eryurt’tu.


Şonlara sanat dünyasından bir kardeş geldi. Gülriz Sururi yaşamı boyunca kız çocuklarının eğitimi için emek harcadı. Ölümünden iki yıl sonra bu yola ışık tutmaya devam ediyor.

İçinden geçtiğimiz pandemi döneminde en çok yara alan iki alan, eğitim ve sanat oldu. Kostümü Özlem Süer tarafından tasarlanan Gülriz Sururi bebeği, bu iki alana da destek olmayı hedefliyor.

Hem Gülriz Sururi’nin yaşam öyküsüyle yaratıcılığın kapılarını aralayacak, hem bebeğin satışından elde edilecek gelirle kız çocuklarının eğitimini desteklemek hem de kadın istihdamına katkıda bulunmak mümkün.

Amaç,satın alınan her bir Puduhepa bebeğiyle kız çocuklarımızın güçlü, kendine güvenen, başarılı, ne istediğini bilen, mutlu bireyler olarak büyümelerine destek olmak.

Kadın istihdamına katkıda bulunmak ve maddi ihtiyacı olan kız çocuklarımıza elimizi uzatmak.

Gülriz Sururi Yeniden – Puduhepa ve Kız Kardeşleri bebeğine şimdilik https://fongogo.com/Project/gulriz-sururi-yeniden—puduhepa-ve-kiz-kardesleri adresinden ulaşabilirsiniz.

Fonlama sürecimiz bittikten sonra siteden satışa başlanacak: www.puduhepavekizkardesleri.comve https://tocevdukkan.dukkan.im/kategori/puduhepa-ve-kiz-kardesleri6888

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media