AjandaKolik Reklam

 

 

KİTAPLARLA FAZLA YÜZ GÖZ OLANLAR: “BOOK FACE”


Bundan dört yıl önceye, Fransa’da Bordeaux’nun kalbinde yer alan Librairie Mollat isimli bir kitapçıya gidiyoruz şimdi… 

Librairie Mollat, uzun ve başarılı 125 yıllık tarihi ve Fransa’nın ilk bağımsız kitapçısı olmasının yanı sıra kitabı insan yüzüyle kusursuz bir şekilde harmanlayan çılgın popüler fotoğraf serisi “Book Face” ile bir dönem fenomen olmuştu desek yalan olmaz! Üstelik bunu ekip olarak yaptılar!

Book Face, katılımcıları gerçek hayattaki insanları albüm kılıflarıyla birleştirmeye teşvik eden çarpıcı biçimde benzer bir trend olan Sleeve Face’e edebi bir yorum getirerek yönünü kitaplara çeviren bir “akım.” Akım dediğimize bakmayın, aslında bu sadece bir internet olgusu! Sosyal medya olmasaydı haberimiz elbette ki olamaz ve bu kadar yaygınlaşamazdı.

Peki tam olarak nedir? Her iki durumda da kişi, yüzünün tamamını veya bir kısmını mükemmel bir şekilde yerleştirilmiş kapak resmi ile fotoğraflıyor. Sleeveface tipik olarak müzik sanatçılarının fotoğrafik portrelerini içerirken, Book Face sayısız sanat formuna sahip.

Galeride gördüğünüz fotoğrafların pek çoğu ise Libraire Mollat ​​çalışanlarına ait. Hiç kuşku yok; kitaplarla epey yüz göz olmuşlar! Her roman, çağdaş kurgu eserlerinden klasik romanlara, kapsamlı biyografilere ve sanat tarihi kitaplarına kadar uzanırken Mollat’ın ekibi kitapları adeta modern bir şahesere dönüştürmüş. Bir kitapçı için daha iyi bir reklam düşünülemez!

Eğer siz de hazır pandemi döneminde evdeyken bu türbir eğlenceye katılmak isterseniz Ajandakolik’e “Book Face” fotoğraflarınızı gönderebilirsiniz. info@ajandakolik.com Gönderin, yayınlayalım… Bu dönem kitaplarla yüz göz olmayacaksınız da hem ne zaman olacaksınız!
Tek yapmanız gereken evde kitap kapağında insan vücuduna ait resim ya da fotoğrafların olması. Devamını biliyorsunuz. Kendinizle bütünleştirmek ve fotoğrafını çekmek size kalmış… İyi eğlenceler…

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media