GÜNEŞ ÖZGEÇ’İN “DÜŞ”Ü ŞİMDİ 80’LER DİSCO 90’LAR POP!


Güneş Özgeç şarkısı Düş’e hazırlanan ilk remiksi dinlediniz mi? Türkçe Synth-Pop’un en önemli temsilcilerinden Jakuzi’nin kurucularından olan ve ödüllü film müzikleriyle tanınan müzisyen ve yapımcı Taner Yücel, Düş Remix ile dinleyenleri 80’ler disko müziği ile 90’lar pop’unu birlikte buluşturuyor.

Güneş Özgeç’in 2021’in sonunda çıkardığı “Düş” şarkısının biraz daha gizemi artırılmış, ışıltılı bir dans şarkısına dönüştüğü yeni haliyle henüz tanışmadıysanız Apple Music, Deezer ve Spotify platformlarında artık keşfedebilirsiniz.

Mastering’ini Çilekeş grubunun vokalisti ve bas gitaristi olarak tanıdığımız müzisyen Görkem Karabudak’ın yaptığı şarkının kapak illüstrasyonunda ise güncel sanatçı Vardal Caniş’in imzası bulunuyor. Güneş Özgeç’in sözünü ve müziğini yazdığı Düş’ün 3D animasyon çekilen ve yeni medya sanatçıları Ahmet Rüstem Ekici ve Hakan Sorar’ın birlikte yönettikleri video klibini de sanatçının YouTube kanalında izleyebilirsiniz.

Sanatçılardan 3D animasyon video

Güneş Özgeç sözünü ve müziğini yazdığı Düş’ün doğuş hikâyesini “Sürüklendiğimiz karmaşık düşler ve bulanık sulardan çıkışın yine bize bağlı olduğunu hatırlamak ve yardım dilerken aslında kendi kendimize konuştuğumuzun çelişkisini fark etmek, sonra bu çelişkiyle eğlenip, onu kutlamak, onunla dans edebilmek hallerinden doğdu” sözleriyle anlatıyor.

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media