banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

EN ÇOK DA KIZ ÇOCUKLARI OKUSUN DİYE: TÜRKAN SAYLAN

Hayallerini gerçekleştirmek için pes etmeden hep mücadele ederek bir sürü zorluğun üstesinden gelebilmiş bir kadının hikâyesi bu… Tüm çocuklara, en çok da kız çocuklarına kendi hayallerinin peşinden gitmeleri için cesaret veren bir kılavuz niteliğinde. Tıp doktoru, akademisyen, yazar, eğitimci sevgili Türkan Saylan’ı ölüm yıldönümünde saygıyla anıyoruz.

Melike Belkıs Aydın’ın kaleme aldığı, İpek Okyar’ın resimlediği, NotaBene Yayınları’ndan çıkan “Türkan Saylan” kitabında değerli bilim insanı Türkan Saylan’ın herkese örnek olacak hayatı anlatılıyor.

Neden bize hep prenseslerin masalları anlatılır? Neden o masallarda prensesleri hep prensler kurtarır? Ve bu prenseslerin hepsi zayıf, uzun boylu, ince belli, uzun saçlıdır. Neden? Oysa gerçek hayat; nasıl yaşayacağına, ne yapmak istediğine kendisi karar veren ve hepsi birbirinden farklı görünen kadınların heyecan verici hikâyeleriyle dolu. Bu kadınlar bize anlatılan prenseslere benzemiyorlar. Çünkü birileri tarafından kurtarılmayı beklemek yerine, hayallerini kendileri gerçekleştiriyorlar.

Bu kitapta, hayallerini gerçekleştirmiş, kendi hayatının kahramanı olan bir kadının hayat hikâyesiyle karşılaşacaksın. Kitabı okuduktan sonra, kendine şu soruyu sorabilirsin:

Nasıl bir hikâyem olmalı? Bu sorunun cevabını bulmak için yapman gereken ilk şey; hayal kurmak! Önünde uzuuun bir yol var. Hayallerini gerçekleştirirken bir sürü zorlukla da karşılaşacaksın ama hepsiyle baş edebilirsin. Nasıl mı? Önce kendine güven. Sonra, hayallerini gerçekleştirmiş bir kadının hikâyesini okumak için elindeki kitabın sayfalarını çevirmeye başla.

Melike Aslı Kılan: “Taklit etmek yerine bende var olan Türkân Saylan’ı canlandırmayı tercih ettim”

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media