AjandaKolik Reklam

 

 

Çocuklar ‘Haydi Herkes Okula’ serisiyle hem okulu hem de okumayı sevecek


Çocuk kitaplarını ayrı bir sevdiğimiz hep kitap’tan okuma yazmayı öğrenen çocuklar için yepyeni bir dizi, 23 Ağustos’ta raflarda yerini alacak. İtalyan yazar Nicoletta Costa’nın dört kitaptan oluşan serisini İtalyanca aslından çeviren ise usta kalem Mahir Ünsal Eriş. 

Eğlenceli hikâyelere rengârenk çizimlerin eşlik ettiği yeni dizisi Haydi Herkes Okula’dan dört kitap: Sınıfa Hoş Geldiniz!, Yaşasın Kitaplar!,  Eyvah Yemekhane ve Ben Annemi İsterim okurlarla buluşuyor.

İtalya’nın sevilen çocuk kitapları yazarı ve çizeri, bol ödüllü Nicoletta Costa, çocukların okuldaki günlük yaşamını anlatıyor.

Haydi Herkes Okula Sınıfa Hoş Geldiniz!

Sıralar arasındaki ilk gün, arkadaşlarla buluşma, öğretmenlerle tanışma ve teneffüs saati…

Haydi Herkes Okula Yaşasın Kitaplar!

Okulda kütüphane açılışı yapılıyor, çocuklar kitaplarını seçiyor. Hatta okumayı sevmediğini söyleyenler bile…

Haydi Herkes Okula Eyvah Yemekhane

Yemekhanede bugün Niko’nun sevmediği yemek çıkmıştı. Niko, ya mızmız diye çağrılmaya katlanacak ya da sevmediği yemeği yiyecekti. Seçim o kadar da zor değildi.

Haydi Herkes Okula Ben Annemi İsterim

Pınar ilk defa annesinden birkaç gün ayrı kalacak. Annesinin özlemiyle dolup taştığında yardımına öğretmeni ve arkadaşları koşuyor. Güzel bir şarkı öğrenmek her zaman iyi gelir.


Mahir Ünsal Eriş
’in İtalyanca aslından çevirdiği dizi 6 yaş üstü çocuklara hitap ediyor.

Çocukların okuma becerisini geliştirmek ve bağımsız birer okur olmaları yolunda onlara kolaylık sağlamak amacıyla kaleme alınan dizide çocukların okul hayatında karşılaştıkları sıkıntı veren konular da ele alınıyor. Dizi, tasarımı, metin yoğunluğu ve kullanılan fontuyla, okuma yazmayı öğrenen çocuklara destek oluyor.

Haydi Herkes Okula dizisinin dört kitabı Sınıfa Hoş Geldiniz!, Yaşasın Kitaplar!, Eyvah Yemekhane ve Ben Annemi İsterim 23 Ağustos’tan itibaren hep kitap logosuyla raflarda!

 

You don't have permission to register
Follow us on Social Media