banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Çocuk Bilim İnsanları, 10 Temmuz’da raflarda

hep kitap’ın, ünlü isimlerin geçmişlerine giden yeni dizisi “Gerçek Çocukluk Hikâyeleri”nin yeni kitabı “Çocuk Bilim İnsanları” hem çocukları hem de yetişkinleri eğlence dolu bir yolculuğa çıkarıyor.

Bilim insanının görevi sorular sormak ve cevapların peşinden koşmaktır, peki bu işi bir çocuktan daha iyi kim becerebilir? Bilim insanları işe “neden?” diye sorarak başlar ama sonunda “nasıl?” sorusunun cevabına ulaşırlar.

Bu kitaptaki bazı bilim insanlarının adlarını bilmiyor olabilirsiniz ama onlar sayesinde kütle çekimini, DNA’yı, karanlık maddeyi ve kara delikleri öğrendik. Elektrikten, kalkülüsten, bilgisayar kodlarından haberimiz var, ayrıca Ay’da yürüyüşü de gerçekleştirdik. Ama bilim insanları, çığır açan keşiflerini gerçekleştirmeden önce çevrelerini merak eden sıradan birer çocuktu.

Peki, onların çocuklukları ile ilgili ne kadar bilgi sahibiyiz? Bunu öğrenmek için onların hikâyelerinin başladığı zamana dönüyoruz. David Stabler’ın yazdığı, Anoosha Syed’ın resimlediği “Çocuk Bilim İnsanları” sekiz yaş üstü çocuklar kadar yetişkinlere de hitap ediyor.

hep kitap’ın “Gerçek Çocukluk Hikâyeleri” dizisinin Ünlü Yazarların Gerçek Çocukluk Hikâyeleri ve Ünlü Sporcuların “Gerçek Çocukluk Hikâyeleri” kitapları geçen yıl yayımlanmıştı.

Onur Kaya’nın İngilizceden dilimize çevirdiği Çocuk Bilim İnsanları, 10 Temmuz’dan itibaren hep kitap logosuyla raflardaki yerini alacak.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media