banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

ALTIN GÜN YENİ ALBÜMÜNÜN İLK KONSERİ İLE SOSYO’DA


62. Grammy Ödülleri’ne de aday gösterilen dünyaca ünlü müzik grubu Altın Gün, yeni albümleri “Yol”un ilk konserini 20 Mart Cumartesi günü Türkiye’nin ilk biletli online etkinlik platformu Sosyo’dan canlı verecek.

Amsterdam merkezli Anadolu rock ve Türk psychedelic folk grubu Altın Gün, üçüncü albümleri “Yol”u bugün dinleyicileri ile buluşturdu. Ülkemizde de çok sevilen grubun yeni şarkılarından da oluşacak ilk konseri 20 Mart Cumartesi saat 21.00’de Sosyo’da canlı gerçekleşecek.

Çekimlerinin Almanya’nın Voerde bölgesindeki Reyna Palace’da yapılacağı konser, Türkiye’nin ilk biletli online etkinlik platformu Sosyo’da canlı yayınlanacak. Konserin biletleri, AppStore ve Google Play’den ücretsiz indirilebilen Sosyo ve Biletix’ten 30 TL’ye satışa çıktı. Amsterdam’dan Altın Gün, Grammy adayı ikinci albümleri ‘Gece’de görüldüğü gibi, zekice akılda kalıcı, iyimser pop müzik yapmak için geçmişi ve bugünü bir araya getirme konusunda güçlü bir itibar kazandı.

Grup yeni albümleri olan ‘Yol’da bu trendi sürdürüyor. Grubun yine Anadolu ve Türk halk müziğinin zengin ve inanılmaz farklı geleneklerinden yararlandığını öğrenmek sürpriz olmamalı. Ancak hikaye ne kadar tanıdık olursa olsun, ‘Yol’ sadece çağdaş bir izleyici için geleneksel sesleri yeniden bir araya getiren bir kayıt değil. Çoğunlukla güçlü bir uluslararası pop soundu sunan albüm, aynı zamanda grup için yapım ve kayıtta çok farklı bir yaklaşıma işaret ediyor. Herkesin eve kapandığı karantina döneminde kaydedilen “Yol”, bu zorunlu zamanda doğdu. Albümde 1970’lerin sonu veya 1980’lerin başındaki “Euro” synth pop’un seçkin öğeleri de parlıyor. Bu yeni müzikal manzara, belirli enstrüman seçimleriyle beslendi.

“Arda Boyları”, “Kara Toprak” ve “Sevda Olmasaydı’ ve muhteşem kapanış şarkısı “Esmerim Güzelim” albümün öne çıkan şarkıları arasında yer alıyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media