Adalet Ağaoğlu anısına AçıkhavADA Sinema’da “Sarı Mercedes”

AçıkhavADA Sinema bu hafta sinemaseverler için yine geniş bir seçki sunuyor.

“Sarı Mercedes”, “Ruhların Kaçışı/Sprited Away”, “Acı ve Zafer/Pain and Glory” ve “Tosun Paşa” filmleri, 23, 24, 25 ve 26 Temmuz’da, Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı’nda izleyicilerle buluşacak. 23 Temmuz akşamı, İlyas Salman’ın başrolünde yer aldığı, tarihin en iyi Türk filmlerinden “Sarı Mercedes”, geçtiğimiz günlerde hayata veda eden Türk edebiyatının çok kıymetli ismi Adalet Ağaoğlu’nun anısına gösterilecek. Bu özel gösterime yazar Şebnem İşigüzel, Başka Sinema kurucularından Azize Tan ve şair Ataol Behramoğlu katılacak.

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’ün organizasyonuyla hayata geçirilen AçıkhavADA Sinema, “Sarı Mercedes”ten “Acı ve Zafer”e “Tosun Paşa”dan “Sürü”ye, “Dövüş Kulübü”nden “Kuşlar”a iz bırakan filmleri izleyiciyle buluşturuyor. 2020 yazı boyunca her perşembe, cuma, cumartesi ve pazar düzenlenecek film gösterimleri, akşamları saat 20.30’da başlayacak.

AçıkhavADA Sinema’da bu hafta; 23 Temmuz Perşembe akşamı İlyas Salman’ın başrolünde yer aldığı, Adalet Ağaoğlu’nun “Fikrimin İnce Gülü” eserinden uyarlanan ve Türk sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri olan “Sarı Mercedes” gösterilecek. Geçtiğimiz günlerde hayata veda eden, Türk edebiyatının çok kıymetli ismi Adalet Ağaoğlu’nun anısına yapılacak gösterime, yazar Şebnem İşigüzel, Başka Sinema kurucularından Azize Tan ve şair Ataol Behramoğlu katılacak.

24 Temmuz Cuma akşamı Japon animasyon üstadı Hayao Miyazaki’nin en değerli yapıtlarından biri olan, Oscar ve Altın Ayı ödüllü “Ruhların Kaçışı/Sprited Away” filmi; 25 Temmuz Cumartesi akşamı dünya prömiyerini 72. Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren, Pedro Almodovar’ın son filmi “Acı ve Zafer/Pain and Glory”; 26 Temmuz Pazar akşamı ise Kartal Tibet’in yönettiği, Kemal Sunal, Ayşen Gruda, Şener Şen, Adile Naşit ve Müjde Ar gibi usta oyuncuların rol aldığı, Yeşilçam’ın en sevilen filmlerinden “Tosun Paşa” sinemaseverlerle buluşacak.

“Çekirdek bedava” sloganıyla yola çıkan AçıkhavADA Sinema, bu yaz boyunca 7’den 70’e herkesi adalara davet ediyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media