Yazarların hayvanlarla anıları bu kitapta: Edebiyatta Pati İzleri

ajandakolik
Read Time33 Second

“Ne kedisiz ne kitapsız” der yazar Bilge Karasu. Haklıdır. Ona tıpkı bizim gibi hak veren birçok yazar da edebiyata baş tacı eder kedileri…  Çağdaş edebiyatımızın sevilen yazarları hayatlarında ve eserlerinde yer etmiş patili dostlarını anlatıyor. Bunlar arasında kediler olduğu kadar köpekler de var. Hatta keçiler bile var yahu! 

Birbirinden değerli on yazar öykü, deneme, mektup ya da anlatıyla hayvanlarla anılarını, dostluklarını bu kitapta anlattı. Faruk Duman, İnci Aral, Haydar Ergülen, Buket Uzuner, Doğu Yücel, Sevin Okyay, Neslihan Önderoğlu, Haldun Çubukçu, Murat Batmankaya ve Altay Öktem’in yazılarıyla yer aldığı “Edebiyatta Pati İzleri”, yazar hayvan dostluğuna dair edebiyat tarihimizden de ilginç olaylar yer alıyor.

Damla Yazıcı’nın yayıma hazırladığı kitap, Karakarga Yayınları’ndan çıktı.

 

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

9 Kere Leyla'nın vizyon tarihi belli oldu

Yılın merakla beklediğimiz yerli yapımlarından olan ve yönetmen Ezel Akay tarafından çekilen “9 Kere Leyla”nın vizyon tarihi 27 Mart olarak açıklandı. Oyuncu kadrosunda usta oyuncular Demet Akbağ ve Haluk Bilginer’in yanı sıra Elçin Sangu, Fırat Tanış ve Alican Yücesoy’un yer […]