Tiyatro Gestus’tan yeni bir oyun: ‘Orijinal Günahlar’

ajandakolik

Geçtiğimiz sezon ilk prodüksiyonları ‘Etik Nedir’ ile dikkatleri üzerlerine çeken bağımsız sanat ve tiyatro topluluğu Gestus, yeni yapımlarıyla tiyatroseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor: Orijinal Günahlar.

Gökhan Erarslan’ın yazıp yönettiği ‘Orijinal Günahlar’ adlı oyunda, kapitalist düzen içerisinde çaresizce sıkışmış dört emekçinin trajik yazgısına odaklanan bir ülke fotoğrafı sergileniyor.

‘Market, Paşa Paşa Tiyatro veyaAhmet Vefik Paşa, Komik-i Şehir Naşit Bey’ gibi oyunlarıyla tanınan Gökhan Erarslan’ın 2017 yılında yazdığı ‘Orijinal Günahlar’ ismini taşıyan tiyatro metninden sahneye koyduğu oyunda, Şirvan Kalenderoğlu, Ezgi Hüyükpınar Erarslan, Özer Keçeci ve Özge Ünal rol alıyor. Oyunda bu dört oyuncuya orkestra da eşlik ediyor.

Her biri farklı mesleklere sahip dört karakter bir mahkemede hâkim karşısında sanık konumundadır. Suçları cinayet işlemektir. Sosyokültürel açıdan birbirlerine hiç benzemeyen bu dört karakter, patronlarını öldürmekten dolayı, yargılanmaktadır. Sırayla bizlere hikâyelerini ve orijinal günahlarını anlatırlar. Öyküler tamamlandığında aklımıza şu soru takılır: acaba gerçek suçlular onlar mı? Yoz ve oportünist sistem içinde şiddetten kaçamayan bu dört karakter av mıdır yoksa avcı mı? Bunun cevabını ise seyirci verecek.

Oyunun prömiyeri 31 Ekim Perşembe akşamı saat 20.30’da Tiyatro Pera / Blackout Şişli Sahnesi’nde yapılacak.

Oyun tarihleri
31 Ekim Perşembe saat: 20.30 Şişli Blackout Sahnesi (Prömiyer)
5 Kasım Salı saat: 20.30 Şişli Blackout Sahnesi
26 Kasım Salı saat: 20.30 Şişli Blackout Sahnesi

Biletler www.tiyatrolar.com.tr internet sitesinden temin edilebilir.
Bilgi için: 0 535 012 33 79

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Burak Sergen Neyzen'i oynuyor

Tuncer Cücenoğlu’nun Neyzen Tevfik’in yaşam öyküsünü anlatan oyunu “Neyzen” 16 Ekim Çarşamba günü Saint Benoît Fransız Lisesi’nde perde açıyor. Burak Sergen’in tek kişilik performansıyla Neyzen Tevfik’e hayat verdiği oyunun yönetmenliğini Işıl Kasapoğlu üstleniyor. Türkiye’nin en büyük hiciv ustalarından Şair Neyzen Tevfik Kolaylı’nın yaşam öyküsü, Burak Sergen’in tek kişilik performansıyla yeniden sahneye taşınıyor! Saint Benoît Lisesi Silüet Sahnesi, 16 Ekim Çarşamba günü “Neyzen” oyununun prömiyerine ev sahipliği yapıyor. Tuncer Cücenoğlu’nun kaleme aldığı “Neyzen”in yönetmenliğini Işıl Kasapoğlu üstleniyor. Bedeni göçse de sözcükleri miras Neyzen Tevfik’in babadan yadigâr sürgün yaşamını anlatan oyun, bir Elf Yapım prodüksiyonu. ”Neyzen” oyunu Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın maddi katkılarıyla gerçekleşmektedir. Burak Sergen, 18 yılın ardından […]