STEP ISTANBUL Tomtom Kırmızı’da! Sen de keşfet!

ajandakolik
Read Time1 Minute, 5 Second


Çağdaş İstanbul ve Tomtom Designhood işbirliğiyle geçtiğimiz Nisan ayında ilk kez gerçekleşen erişilebilir sanat projesi Step Istanbul, Nisan ayında ikinci kez Tomtom Kırmızı’da….

2019 yılında “Sanat herkesin hayatının bir parçası olmalıdır” fikriyle yola çıkan Step Istanbul, 21’i çağdaş sanat galerisi olmak üzere 39 katılımcı ile 250 çağdaş sanatçıya ev sahipliği yaparken bu sene de sanatı ulaşılabilir kılmaya devam edecek yeni projelerle ziyaretçilerini sanata “bir adım daha’’ yaklaştırmak için fırsat sunuyor.

15 Nisan 2020 Çarşamba günü başlayıp, 19 Nisan 2020 Pazar günü akşamına kadar Tomtom Kırmızı’da Ford Otosan ortak sponsorluğu ile ikinci kez gerçekleşecek olan Step Istanbul, erişilebilir sanatın ilk adımı olarak benimsediği fiyat politikası ile bu yıl da fiyat aralığı 500 TL’den başlayarak, 20,000 TL’yi aşmayacak eser seçkisi ile devam edecek.


Otuzu aşkın farklı katılımcının yer alacağı Step Istanbul, bu yıl 5 gün sürecek ve yeni medya performansları, galeri ziyaretleri ve gastronomi etkinlikleri ile beraber özel sergi projesi ile yaratıcı ve genç sanatçıları farklı disiplinleriyle sanat ortamında bir araya getirecek. Genç sanatçıların deneyimlerini aktarmaları için yepyeni ve heyecanlı bir adım niteliği taşıyan bu proje, sanata yeni bir soluk getiren Step Istanbul’un demokratik ve eşitlikçi anlayışını tazeleyen bir tutum sergileyecek.

Her geçen yıl daha fazla genci sanatla buluşturmayı amaçlayan etkinlik 15-16 Nisan tarihlerinde öğrencilere ücretsiz giriş imkanı tanıyacak.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Mahler Oda Orkestrası ile zamana yolculuk vakti...

Klasik müzik dünyasının önemli şeflerinden Claudio Abbado’nun kurduğu Mahler Oda Orkestrası, “İstanbul’dan Berlin’e Avrupa’nın Sesleri” turnesiyle İstanbul’a geliyor. Yirmi ülkeden, elli beş üyesi ile gezgin bir topluluk olan Mahler Oda Orkestrası, 13 Aralık Cuma akşamı 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda sahne alacak. Orkestra, klasik müziğe getirdiği yeni […]