Ruhi ve Sıdıka Su türkülerle, şiirlerle anılıyor

ajandakolik

Ruhi Su bir yazısında “Türkü söylemek benim için bir aşk halidir. En güzel aşklarımı türkü söylerken yaşadım. Ne onlar beni aldattı ne de ben onları. Türkü söyledikçe yeşeriyor çiçekleniyorum.” diyordu. Ruhi Su aşkla türkü söyledi, Sıdıka Su ile birlikte aşkla yaşadılar.

Ruhi Su ve Sıdıka Su her yıl olduğu gibi bu yıl da RUHİ SU KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ’nin düzenlediği çeşitli etkinliklerle anılacak. İlk etkinlik 20 Eylül Cuma saat 13:00’de Ruhi ve Sıdıka Su’nun Zincirlikuyu’daki anıt mezarında gerçekleştirilecek. Dostları, sevenleri, öğrencileri… türkülerle, şiirlerle, güzel sözlerle onlara bir kez daha sevgi ve saygılarını ifade edecekler. Anma toplantısı her yıl olduğu gibi Sümeyra Çakır’ın başucunda söylenecek türkülerle sona erecek.

Anma etkinliklerinin ikincisi 22 Eylül Pazar, saat 20:00’de Şişli Belediyesi, Cemil Candaş Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ruhi Su Dostlar Korosu’nun, Ruhi Su’nun öğrencilerinden Refik Köksal yönetiminde türküler seslendireceği konsere Cem Erdost İleri, Mercan Erzincan ve Erdal Erzincan da türküleriyle katılacak.

Konser katılıma açık ve ücretsizdir.
Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Barış İnce'nin ilk gençlik ve çocuk kitabı: Kıyıdaki Çocuklar

‘Sarsıntı’ isimli kitabıyla 2019 Melih Cevdet Anday Edebiyat Ödülü’nü kazanan Barış İnce, ilk defa çocuklar ve gençler için yazdı: Kıyıdaki Çocuklar. Barış İnce‘den bu defa bir yetişkin kitabı değil de […]