Hazır mıyız? Yeni yıla sayılı günler kala o parti seni bu parti benim planladığımız günler içindeyiz. İşte onlardan biri daha! Üstelik bu parti, en uzun gece olan 21 Aralık’ta… Pera Müzesi, yılın en uzun gecesinde sanatseverleri artık gelenekselleşen erken yılbaşı partisine davet ediyor.

Pera Müzesi, erken yılbaşı partisinde kapılarını tüm ziyaretçilere ücretsiz açıyor. ‘Pera Müzesi’nde Uzun Bir Gece’ başlıklı parti Özgür Kaktüs’ün deephouse, elektronik-dans, minimal/deep tech, indie dance, tech house gibi müzik türlerini bir arada sunduğu DJ seti ile başlıyor. Ardından DJ Kozmik Koko Bumbum (Müge Turan), “ihraç fazlası dans müzikleri” ile mambo, çaça, İstanbul twist gibi müzik türlerini, tuhaf Türkçe parçaları ve egzotik cevherleri müzeye getiriyor.

‘Pera Müzesi’nde Uzun Bir Gece’ kapsamında, 19:30 – 22:30 saatleri arasında, tüm sergi katları da herkese açık ve ücretsiz olacak. Parti sırasında zaman anlayışına alışılagelmişin dışında bir bakış sunan ‘Zaman Değişmeli’, ünlü yönetmen ve sanatçı Sergey Parajanov’u Türkiye’de ilk kez izleyiciyle buluşturan ‘Parajanov, Sarkis ile’ sergileri ile Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar”, “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleriile “Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni” koleksiyon sergileri de ücretsiz gezilebilir.

21 Aralık Cuma günü saat 19:30’da başlayacak ‘Pera Müzesi’nde Uzun Bir Gece’, saat 22:30’a kadar devam edecek.