‘Meçhul Paşa: Bir Hınzır Neşriyat’ı seyretmeyen kaldıysa…

ajandakolik


Evet, evet! Seyretmeyen kaldı, biz! Sezonun en gözde oyunlarından ‘Meçhul Paşa: Bir Hınzır Neşriyat’, bu defa Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sahnede. Biletler satışta, belki karşılaşırız orada!

Ülkemizin büyük yazarları Sabahattin Ali, Aziz Nesin, Rıfat Ilgaz ve Mustafa Mim Uykusuz’un birlikte çıkardıkları Türkiye’nin ilk siyasi mizah gazetesi Markopaşa’nın serüveni, hem şenlikli hem hüzünlü bir tatla ‘Meçhul Paşa’ olarak tiyatro sahnesine taşındı. Usta oyuncular Erdem Akakçe, Bülent Çolak ve Fatih Koyunoğlu rol aldığı Meçhul Paşa, 25 Ocak Cuma günü Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde tiyatro seyircisinin karşısına çıkacak.

Ahmet Sami Özbudak’ın yazdığı, Emrah Eren’in yönettiği ‘Meçhul Paşa: Bir Hınzır Neşriyat’ın sahne ve kostüm tasarımı Barış Dinçel’e, ışık tasarımı Yakup Çartık’a, müzikleri ise Deniz Bayrak’ ait.

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Karslı kadınların soğuktan etkilenen ciltlerinin hikayesi Çıldır Gölü üzerinde

Etkileyici bir kültür sanat haberi cilt bakım markası Bioderma’dan geldi! Cildimizin altına nüksetti ama en çok da kalbimize seslendi. Çıldır Gölü’nde gerçekleşen ‘Untitled Portraits’ sergisi, Karslı kadınların soğuktan etkilenen ciltlerini öykülüyor. Sergiden elde edilecek tüm gelir, Karslıların ihtiyaçları için kullanılacak.  Gücünü biyolojiden alan Bioderma, cilt kuruluğunu ortadan kaldıran Atoderm serisi ile Türkiye’nin en soğuk bölgesi Kars’ta eşsiz bir deneyime imza attı. Karslı kadınlar, Sefa Yamak tarafından soğuk kış koşulları altında mücadele ederken fotoğraflandı, soğuktan etkilenen ciltlerin hikâyesi fotoğraf karelerine taşınarak Çıldır Gölü üzerinde sergilendi. Çıldır Gölü’nden sonra İstanbul’da da düzenlenecek sergiden elde edilecek tüm gelir, Kars sakinlerinin ihtiyaçları için kullanılacak. […]