İDSO klasik müzik şöleni 2 Ekim’de başlıyor!

ajandakolik

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ( İDSO ), 2020– 2021 sezonunu açıyor. 

İDSO DenizBank Konserleri 2020–2021 sezonunun açılış konseri, 2 Ekim 2020 Cuma akşamı saat 21.00’de Cemal Reşit Rey (CRR ) Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek. İDSO’nun dinleyicilere müzik ziyafeti sunacağı konser öncesinde koltuklar ve gerekli tüm alanlar dezenfekte ediliyor. Maske ve mesafe kurallarına kritik önem verilen konser salonunun 1/3 kapasitesi kullanılacak.

Maestro Ender Sakpınar 

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası DenizBank Konserleri’nin “2020 – 2021 yılı Yeni Sezon Açılış Konseri”ni ünlü besteci ve orkestra şefi Ender Sakpınar yönetecek.  Konserde İDSO, solist Gautier Capuçon’a ( Viyolonsel ) eşlik edecek. 2 Ekim 2020 Cuma akşamı saat 21.00’de CRR’de gerçekleşecek konserde; Joseph Haydn’ın “C Majör Viyolonsel Konçertosu” ve Gustav Holst’un  “St Paul’s Suite“ eserleri dinleyicilerle buluşacak.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ekin Bernay'dan sürdürülebilir performans sanatı: "Ne İstiyorsun?"

Performans sanatının sürdürülebilirliği ve değeri adına çabalayan Performistanbul, performans sanatının da satılabilir olduğunu, değere dönüşebileceğini kanıtladı. Bir canlı sanat eseri tekrar gerçekleştirme hakkı kapsamında […]