Gülay Yıldırım Ay’ın ilk kişisel sergisi “İç – İçe”

ajandakolik
Read Time41 Second

Yeni yılın ilk günleri… 2020 sizin için sanat dolu geçsin! Yılınn ilk sergi haberlerinden biri de Ankara’da Çağdaş Sanatlar Merkezi’nden geldi. Hadi biraz sergi turu yapalım!

Zehra Güngör yazdı…
zehradem85@icloud.com


2009’ da Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Resim öğretmenliği bölümünden mezun, Ressam Gülay Yıldırım Ay’ın ilk kişisel sergisi “İç – İçe”,  6 – 16 Ocak tarihleri arasında sanat severlerle buluşuyor.


Gülay Yıldırım Ay, sergisi için Ajandakolik’e şunları söylüyor: “Gazetelerin seri ilanlar bölümleri, bu seri çalışmalarımın çıkış noktasını oluşturur. Sıkıştırılmış, sadeleştirilmiş, görünüşte aynı olan fakat farklı isteklere ve farklı dünyalara hizmet eden çok sayıdaki ilanı resimlerimde kullanıp üzerine boyayla müdahele ederek birbiriyle ilişkisiz görünen boyanın mantığıyla ilanların mantığını aynı düzlemde kullanarak seriyi yarattım. Eserlerde kullanılan sembollerin gazete ilanları ile bir aradalığın bana yeni dünyalar keşfedilme fırsatı yarattığını düşünüyorum.”

Sanatçı çalışmalarının yanı sıra eğitmenlik yapıyor, atölyeler düzenliyor.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Söyleşi - Ayşegül Cengiz Akman: "Karşınızda çene ishaline tutulmuş, kontrolsüz şekilde konuşan bir kadın var"

Ajandanıza not edin. 24 Ocak 2020 tarihinde Apartman Sahne’de “Tekinsiz” isminde, hiç de tekin olmayan bir kadının oyunu var! Aman dikkat, akıl hastanesinden kaçmış diyorlar. Üstelik bir de tiyatro sahnesine çıkmış, oyun oynuyor. Ayşegül Cengiz Akman, adeta bir kadın Şarlo […]