Geleneksel lezzetleri modern sunumuyla birleştiren Buselik, ikinci şubesiyle Tünel Residence Teras’ta hizmet vermeye başladı. Haberiniz yoksa ilk bizden duyun istedik.

Buselik makamı gibi hayat dolu ve duygusal bir karaktere sahip olan Buselik, günü yorgu bitirenlere, geceyi bekleyenlere, hayata kadeh kaldıracaklara, biraz meşk edip efkarlanacaklara, türlü türlü duygulara birlikte eşlik etmek için hoş geldi, sefalar getirdi. Mevsimine göre kullanılan yöresel lezzetleri, fark yaratan özgün mezeleri ve güler yüzlü servisi ile eski meyhane kültürüne modern bir bakış açısı kazandırmak için İstanbul’da son keşfettiklerimizden, Buselik.

Lezzetli ve özgün tariflerle oluşturulmuş menüsü, eski meyhane kültürüne yeni bir soluk getiren atmosferi ve kendine has tarzıyla kısa süre içerisinde kendi müdavimlerini oluşturan Buselik, İstanbul’daki şubesine bir yenisini daha ekledi. Artık Buselik müdavimleri eşsiz Galata manzarasıyla İstanbul’un unutulmaz semtleri arasında yer alan Tünel’de de Buselik lezzetlerini tadabilecek. Badem ve fıstıklı Girit ezmesinden karides saganakiye, sıcak ot kavurmadan pastırmalı sıcak humusa birbirinden özel yöresel tatlar bulunuyor.

Yeni yıl akşamı için alternatif bir restoran
Buselik, lezzetli menüsüyle yeni yılı karşılamak isteyenler için de özenle seçilen tatlardan oluşan bir menü hazırladı. Hem Tünel hem de Hisar Buselik’te geçerli olacak fiks menüde; kaymaklı vişneli pancardan yer elmalı ve kuzu kulaklı cacığa, İzmir tulum peynirli köz patlıcan güveçten paçanga böreğine, fırında otlu levrekten Boşnak köftesine uzanan 9 çeşit meze, 4 çeşit ara sıcak, 2 çeşit salata, 2 çeşit ana yemek ve 2 çeşit tatlı bulunuyor.

Eşsiz manzarasıyla Tünel’de sizi bekliyor, Buselik. Yüzünüze bir minik buse kondurmak için…