Barış İnce’nin ilk gençlik ve çocuk kitabı: Kıyıdaki Çocuklar

ajandakolik

‘Sarsıntı’ isimli kitabıyla 2019 Melih Cevdet Anday Edebiyat Ödülü’nü kazanan Barış İnce, ilk defa çocuklar ve gençler için yazdı: Kıyıdaki Çocuklar.

Barış İnce‘den bu defa bir yetişkin kitabı değil de çocuk kitabı okuyacak olmak heyecan verici! Can Yayınları’ndan çıkan ‘Çelişki’ ve ‘Sarsıntı’ kitaplarının yazarı, şimdi de gençler ve çocuklar için bir roman hikaye kaleme aldı.
İnce, ‘Kıyıdaki Çocuklar’la genç okurları hem güldürmeye hem paylaşmak üzerine düşünmeye davet ediyor. Kitap, 10 yaş ve üzeri tüm çocuklar için Can Çocuk raflarında yerini aldı bile.


O zaman kitaptan bir paragrafı da şuraya not edelim; biz de heyecanla okumayı bekliyoruz.

O koy onlar için neden bu kadar önemliydi? Sonuçta evleri, mahalleleri, güzel bahçeleri vardı. Kafasında yeni sorular oluşmaya başladı. Değer miydi birbirlerini incitmeye? Bunu eve gidince annesine sormak istedi. Ne de olsa büyükler her şeyi bilirdi. Ne sıkıcı değil mi? Her şeyi bilince merak edecek ne kalır?

Kimdi kıyının ‘gerçek’ sahipleri? Kahramanlarımız B, Z ve G mi? Yoksa onlar kıyıda oyun kurmadan önce burada yaşayanlar mı? Peki, bir yerin ‘sahibi’ olunabilir miydi? Üç çocuğun, bir kıyıyı kendilerine yer edinmesiyle başlayan hikâyeleri, bir gün, ’yeni gelenlerle’ yeniden şekilleniyor. Bu yaz, genç kahramanlarımızı hayata ve birlikte yaşamaya dair bambaşka sorular ve eğlenceli keşifler bekliyor.

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Haluk Bilginer'e 'Şahsiyet'le gelen Emmy En İyi Erkek Oyuncu adaylığı

Televizyon dünyasının en prestijli ödüllerinden Uluslararası Emmy Ödülleri için adaylar bugün açıklandı. ‘Şahsiyet’ dizisindeki Agâh Beyoğlu rolüyle Haluk Bilginer, adaylardan biri oldu.  21 ülkeden 11 kategoride 44 adayın olduğu listede […]