Aydın Doğan Ödülü bu yıl Şener Şen’in oldu

ajandakolik

Aydın Doğan Vakfı tarafından, her yıl kültür, sanat, edebiyat ve bilim alanlarında, başarıya ulaşmış kişileri ödüllendirmek amacıyla verilen ve Türkiye’nin en saygın ödüllerinden biri olarak kabul edilen ‘Aydın Doğan Ödülü’ne bu yıl Şener Şen layık görüldü.

Toplumun kültürünü ve yaşam kalitesini yükseltmeye katkı sağlamak amacıyla Aydın Doğan Vakfı tarafından, 1996 yılından bu yana her yıl, kültür, sanat, edebiyat, bilim gibi farklı alanlarda, ulusal ve uluslararası platformlarda övgü kazanan kişi ve kurumları ödüllendirmek amacıyla verilen Aydın Doğan Ödülü’nün bu yılki kategorisi ‘Sinema’ olarak belirlendi.

2019 Aydın Doğan Ödülü, Türk Sinemasında farklı dönem ve ekollere yayılmış olarak, yalnızca başrolleriyle yıldızlaşmayan aynı zamanda canlandırıldığı dönemlerde toplumun genelinin yalın tasvirleri olan karakterleri de başarıyla canlandıran bir karakter oyuncusu olması, Türk Sinemasının en zor dönemlerinde yer aldığı özgün yapımlarla sinemamızın sürdürülebilir geleceğinde derin izler bırakan, canlandırdığı rollerin işaret ettiği kişilik yapılarından bağımsız; samimi, halkın içinden gelen, topluma yabancılaşmamış rolleriyle toplumsal hafızamıza kazınan değerli bir yetenek oluşu; hep saygınlığı ve sevilen bir kişi olması ile öne çıkan ve aldığı ödüller ile ulusal ve uluslararası alandaki başarılarıyla genç kuşaklara örnek olması nedeniyle sanatçı Şener Şen’e verildi.

23. Aydın Doğan Ödülü Şener Şen’e, Nisan ayında düzenlenecek bir törenle takdim edilecek.

Aydın Doğan Ödülü, Vakfın kurucusu ve Onursal Başkanı Aydın Doğan adına düzenlenmekte; ödüllerin hangi dallarda verileceği her yıl, Vakıf Yönetim Kurulu’nca belirlenmektedir.

Next Post

Söyleşi-Taner Güneş: "Bir oyuncak da siz verin, çocuklar oyuncaksız kalmasın"

Dünyanın güzelleştiği çokça an var. Bazıları bu anları, hiç tanımadığı insanlar için yaratıyor, zamanı özel kılıyor.  İlk defa eline oyuncak alan bir çocuğun gözünün içindeki kıvılcıma çokça şahit olan bir adam, Taner Güneş. Instagram üzerinden açtığı ‘Oyuncaksız Çocuk Kalmasın’ @bir_oyuncakda_sen_ver hesabıyla geniş kitlelere ulaşmayı amaçlayıp Kars’ın köylerinde yaşayan çocuklara oyuncak götürmek için […]

Bizi takip edin