‘Aşk Halleri’yle son defa…

ajandakolik

Zuhal Olcay’ı yıllar sonra yeniden tiyatro sahnesinde görmek istiyorsanız ‘Aşk Dersleri’nin son oyununu kaçırmayın. 4 Mayıs’ta Artı Sahne’de. 

Hollandalı yazar Maria Goos’un sevilen oyunu, ‘Doek!’, ‘Aşk Halleri’ adıyla ilk kez Türkçe sahnelendi.  Oyunun yönetmenliğini 45’inci sanat yılına yaklaşmakta olan Işıl Kasapoğlu üstlenirken; başrollerini en son 2009 yılında tiyatro sahnesine çıkan Zuhal Olcay ve Burak Sergen paylaşıyor. Oyun ayrıca, yeniden tiyatro seyircisi ile buluşan Zuhal Olcay’ı Burak Sergen ile tiyatro sahnesinde ilk kez buluşturmuş oldu.


Aşk Halleri 93. ve son kez 4 Mayıs’ta perde açıyor!

‘Aşk Halleri’ 93. ve son kez perdesini Mecidiyeköy Artı Sahne’de 4 Mayıs’ta açmaya hazırlanıyor. Oyunun Hollandalı yazarı Maria Goos da oyunu izlemeye Türkiye’ye gelecek.

Zeynep Avcı tarafından Türkçe’ye çevrilen ‘Aşk Halleri’nin duyguları harekete geçiren müziklerinde Selim Atakan imzası var. Işık tasarımı Cem Yılmazer’e, kostümleri ise Evrim Timur’a ait.

Maria Goos’un ‘Aşk Halleri’nde bir kadın-erkek, karşı cinslerden iki meslektaş, eski iki arkadaş ve eski iki sevgili olarak Richard ve Liz üzerinden kurduğu bu dünya, ilişkilere, geride bırakılanlara, özlemeye, vazgeçmeye ve geri dönmeye dair bir sorgulama niteliğinde.

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Çukurova'da Yaşar Kemal ile baş başa bir anı yaşamak

Kültür sanat mekanlarından bomontiada’nın Yapı Kredi ile iş birliğinden çıkan ilk meyvesi  fotoğrafçı Lütfi Özgünaydın’ın ‘Yaşar Kemal / Çukurova Fotoğrafları’ sergisine henüz gitmediyseniz çok çok az vaktiniz kaldı, benden söylemesi. […]