Netflix’ten bir ilk daha geldi. Bu defa sıradaki animasyon antoloji dizisi: Love, Death & Robots.

Bilim kurgu, fantastik film, korku ve komedi türlerini kapsayan kısa öykülerden oluşan bir film var bu defa karşımızda.  Cesur bir anlatıma sahip her bir bölüm kolay izlenebilir ve akılda kalıcı olacak şekilde kurgulanmış.

Love, Death & Robots, hem Miller Fincher’in hikaye anlatıcılığını biçimlendiren eklektik ve provokatif janrıdan ilham alıyor. Miller şöyle diyor: “Love, Death and Robotsbenim için bir rüya proje. Animasyon tutkumla inanılmaz hikayeleri buluşturuyor.. Fantastik gece yarısı filmleri, çizgi romanlar, kitaplar ve dergiler bana onlarca yıldır ilham verseler de, vakti zamanında bir parçası olduğum marjinal geek ve nerd kültürüne hapsedilmişlerdi. Yetişkinlere yönelik animasyonların nihayet günümüz kültüründe daha geniş yer bulmasından dolayı son derece mutluyum.”


Her biri titizlikle tasarlanmış, enerji, aksiyon ve kara mizah dolu filmler toplam 18 hikayeden oluşuyor.

Dizideki her bir bölüm, 5 ila 15 dakika arası sürüyor. Geleneksel 2D’den photo-real 3D CGI’ye kadar benzersiz bir animasyon tarzına sahip. Dünyanın dört bir yanından, farklı bir yapımcı ve ekip tarafından yaratılmış ve unutmayın; yetişkinlere hitap ediyor.