Akdeniz 2020 Geleneksel Gastronomi’de Türkiye’yi bu pul temsil edecek

ajandakolik

PTT AŞ, Akdeniz Posta Birliği (Euromed) tarafından düzenlenen pul yarışmasına “Akdeniz 2020 Geleneksel Gastronomi” konulu üç değerli blok şeklinde hazırlanan anma pulu ile katılıyor.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), Akdeniz Posta Birliği (Euromed) tarafından düzenlenen yarışmada, zengin Türk mutfağını ve geleneksel lezzetleri tanıtmak amacıyla tedavüle sunduğu “Akdeniz 2020 (Geleneksel Gastronomi)” konulu anma pulu ile ülkemizi temsil ediyor. Tema olarak “Geleneksel Akdeniz Gastronomi” konusu işlenen pul yarışmasında yer alacak PTT AŞ’ye, 13 Ekim 2020 tarihine kadar https://euromed-postal.org/Philately/Voting adlı internet sitesinden oy verilebiliyor.

Yurt Dışı Oyları Belirleyici Oluyor

Fas, Fransa, Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti, Hırvatistan, İspanya, Lübnan, Malta, Portekiz, Slovenya, Tunus, Yunanistan ve Türkiye’nin katıldığı yarışmada, yurt içi oyları kadar yurt dışından alınacak oylar da büyük önem taşıyor. Türkiye’deki vatandaşlarımız tarafından yapılacak oylamanın yanı sıra yurt dışında yaşayan Türkler de oylamada belirleyici olacak. 195 ülke vatandaşının katılabileceği oylamada, her ülkenin sıralamasında birinci olan pula üç puan, ikinci olan pula iki puan, üçüncü olan pula ise bir puan verilecek. Dünya çapında en yüksek puanı alan pul, yılın en güzel pulu seçilecek. Eşitlik durumunda, katılımcının ülkesinden gelen oylar hariç, toplanan en yüksek puan sayılarak kazanan ülke belirlenecek.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu'ndan Haldun Dormen geçti

Koronavirüs salgını ile hayat da sanat da başkalaştı… Farklı mekanlarda, farklı deneyimlerle kaldığımızdan yerden devam ediyoruz, ama! Çünkü sanatsız olmak namümkün! Mey Diageo kurumsal desteğiyle […]