İstanbul Devlet Opera ve Balesi 
uyanan doğayla birlikte yaşamların ve umutların filizlendiği baharı ‘3 BALE’ ile karşılıyor.

İstanbul Devlet Opera ve BalesiDünya Dans Günü etkinlikleri kapsamında ‘BAHAR’, ‘NOX’ ve ‘DÖRT MEVSİM’ adlı birer perdelik eserden oluşan ‘3 BALE’ ile sanatseverlere baharı müjdeliyor.

‘3 BALE’ nin ilk eseri ‘BAHAR’ dünya prömiyeri yapacak. Sanatseverlerin Türkiye’ de ilk keNoxOrkan Dann İstanbul Devlet Opera ve Balesi için yarattı.


İkinci eser ‘NOX’. Bu eser de dünya prömiyeri yapacak. Bu modern balenin koreografisi Deniz Özaydın a, müziği Utku Şilliler’ e ait.

Üçüncü eser ise bir modern bale. ‘DÖRT MEVSİM’. Geçtiğimiz sanat sezonlarında büyük beğeni toplamış, bale severlerin yakından tanıyıp takip ettikleri Uğur Seyrek koreografisi ve A. Vivaldi’nin herkesçe bilinen müziği ile hayat bulmuş, ‘3 BALE’nin son eseri.

Dünya Dans Günü etkinlikleri kapsamında Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’ nde 27 Nisan akşamı iki dünya prömiyeri birden yapacak ‘3 BALE’, 28 Nisan akşamı da seyircilerle buluşacak. 30 Nisan akşamı ise yine Dünya Dans Günü etkinlikleri kapsamında Kiev Balesi (Kyiv) ile İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Kiev’den ( Kyiv) İstanbul’a adını taşıyan bir gala gecesinde buluşacak. Bu özel gecede ‘NOX’ ve ‘BAHAR’ da programda yer alacak.


‘3 BALE’;
 7, 16, 21 Mayıs saat 20.00’de ve 25 Mayıs saat 16.00’da yeniden sanatseverler tarafından izlenebilecek.